تبیان، دستیار زندگی
فروش فیلم «فروشنده» در آخر هفته پس از جوایز اسکار با افزایش حدود 65 درصدی فروش در آمریکا همراه بوده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جهش 65 درصدی فروش «فروشنده» پس از اسکار

فروش فیلم «فروشنده» در آخر هفته پس از جوایز اسکار با افزایش حدود 65 درصدی فروش در آمریکا همراه بوده است.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
title

فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی در پی درخشش در جوایز اسکار ۲۰۱۷ و کسب جایزه بهترین فیلم خارجی با استقبال خوب مخاطبان در آمریکا مواجه شده است.

«فروشنده» که در آخر هفته پیش از برگزاری مراسم اسکار (۲۴ تا ۲۶ فوریه- ۶ تا ۸ اسفند) توانسته بود در ۹۷ سالن سینمایی در آمریکا به فروشی بالغ بر ۱۶۲ هزار دلار دست یابد، در آخر هفته پس از جوایز اسکار (۳ تا ۵ مارس-۱۳ تا ۱۵ اسفند) که با کسب دومین جایزه بهترین فیلم خارجی برای فرهادی و  سینمای ایران همراه بود با نمایش در 115 سالن سینمایی به فروشی بیش از 266 هزار رسیده است که حاکی از افزایش 64.6 درصدی فروش نسبت به هفته گذشته آن است.

«فروشنده» که بیش از  پنج هفته است، توسط کمپانی «کوهن مدیا» در سینماهای آمریکا اکران شده تاکنون مجموع فروش خود را در این کشور را به رقمی بالغ بر 1.8 میلیون دلار رسانده است.

اما در میان کشورهای خارجی، «فروشنده» برنده دو جایزه از جشنواره کن بهترین عملکرد را در سینماهای فرانسه داشته است و به فروش چشمگیر بیش از یک میلیون و هشتصد و چهل هزار دلار (1.84 میلیون دلار) در این کشور دست یافته است. کمپانی «ممنتو» توزیع فیلم «فروشنده» را در فرانسه بر عهده دارد.

پس از فرانسه، تاکنون کشور ایتالیا بهترین بازار خارجی فیلم «فروشنده» بوده که نزدیک به 828 هزار دلار برای این فیلم فروخته است.

یونان با فروش بیش از 177 هزار دلار، هلند با 77 هزار دلار، کلمبیا با بیش از 57 هزار دلار و سینماهای کشور پرتغال با فروشی بالغ بر 23.5 هزار دلار دیگر بازارهای خارجی ساخته فرهادی بوده‌اند.

این فیلم همچنین در ادامه اکران‌ها بین‌المللی خود از 12 ژانویه در استرالیا و یونان اکران شده و از دوم فوریه در آلمان، 9 فوریه در آرژانتین، 23 فوریه در پاراگوئه و امارات متحده عربی، 10 مارس در نروژ، 24 مارس در سوئد، 31 مارس در بریتانیا، 6 آوریل در دانمارک، 27 آوریل در جمهوری چک و از 29 سپتامبر 2017 در سینماهای بلغارستان اکران خود را آغاز می‌کند.

بر اساس اطلاعات سایت «باکس آفیس موجو»، فروش فیلم «فروشنده» در کشورهای خارجی (به غیر از آمریکا) تاکنون به رقمی بالغ بر 3 میلیون دلار رسیده است.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .