تبیان، دستیار زندگی
ساخت شهر روی سیاره سرخ از برنامه های ملی کشور امارات در صد سال آینده است تا بتواند با استفاده از ثروتی که دارد مانند کشورهای اروپایی در زمینه فراهم کردن شرایط افراد برای زندگی در مریخ قدم بردارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساخت شهر روی سیاره سرخ

ساخت شهر روی سیاره سرخ از برنامه‌های ملی کشور امارات در صد سال آینده است تا بتواند با استفاده از ثروتی که دارد مانند کشورهای اروپایی در زمینه فراهم کردن شرایط افراد برای زندگی در مریخ قدم بردارد.

بخش دانش و زندگی تبیان

سیاره سرخ

"شیخ محمد بن راشد آل مکتوم"، معاون امیر امارات و حاکم دبی با اعلام ساخت شهر روی کره مریخ در اجلاس جهانی دولت‌ها، اظهار داشت امارات تا صد سال آینده به جمع کشورهایی می پیوندد که مسافر به فضا اعزام می‌کنند.

در اجلاس جهانی دولت‌ها، نمایندگان 138 کشور حضور داشتند تا در جریان برنامه امارات برای هموار کردن سفر انسان به مریخ قرار گیرند.

معاون امیر امارات در ادامه سخنان خود گفت: "مریخ 2117" طرح امارات برای ساخت شهر روی کره مریخ است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا سال 2117 محقق خواهد شد.

"شیخ محمد بن راشد آل مکتوم" هم‌چنین از ساخت نمونه مشابه این شهر در دبی و تلاش برای جذب همکاری دیگر کشورها برای مؤفقیت بیشتر این طرح خبر داد.

وی همچنین در پیام توییتری با اشاره به این طرح نوشت: ما آرزوهای بزرگی داریم. تصمیم بر آن است که دبی تا چند سال آینده به جمع کشورهایی بپیوندد که مسافر به فضا می فرستند.

ساخت شهر روی سیاره سرخ از برنامه‌های ملی این کشور در صد سال آینده است تا بتواند با استفاده از ثروتی که دارد مانند کشورهای اروپایی در زمینه فراهم کردن شرایط افراد برای زندگی در مریخ قدم بردارد.

امارات در لیست 9 تا از مهم‌ترین کشورهایی که در زمینه علوم فضایی سرمایه گذاری کرده‌اند قرار دارد.


منبع:Fars News Agency

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .