تبیان، دستیار زندگی
لباس پارچه ای ساده ای تولید شده که برخی از بخش های آن مجهز به اجزای محافظ برای حفظ جان شما و جلوگیری از شکستگی و جراحت در شرایط حساس است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

این لباس ساده پارچه ای جانتان را نجات می دهد

لباس پارچه ای ساده ای تولید شده که برخی از بخش های آن مجهز به اجزای محافظ برای حفظ جان شما و جلوگیری از شکستگی و جراحت در شرایط حساس است.

بخش دانش و زندگی تبیان

 لباس

این لباس از نظر ظاهری تفاوت زیادی با لباس های پارچه ای عادی ندارد، اما در درون آن از یک لایه محافظ بدن استفاده شده که بسیار منعطف بوده و در صورت برخورد ناگهانی با موانع سخت، سقوط یا تصادم از آسیب دیدن بدن جلوگیری می کند.

در واقع پوشیدن این لباس می تواند مکملی برای کلاهخودهای محافظ باشد که از سر در برابر آسیب محافظت می کنند. جی – فورم به جای استفاده از فوم های سنتی از ماده خاصی موسوم به RPT استفاده کرده که در برابر فشار و ضربه ناگهانی بسیار مقاوم است و می تواند کل این فشار را جذب و در درون خود توزیع کند.

شرکت سازنده می گوید از سال ها پیش در تلاش برای ابداع این فناوری بوده و از آن برای افزایش ایمنی موتورسیکلت ها و حتی قاب تلفن های همراه استفاده خواهد کرد. پیش از این از ماده یادشده برای ساخت قاب تبلت آی پد استفاده شده بود. در نتیجه تبلت یاد شده بعد از سقوط از ارتفاع بسیار زیاد سالم ماند.

قیمت مدل زنانه این لباس ۱۳۰ دلار و قیمت مدل محافظ آن برای اسکی بازان ۱۱۰ دلار است. مدل های ساده تر این لباس ها که تنها از زانو یا بازو محافظت می کنند نیز ۷۰ دلار قیمت دارند.


منبع:خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .