تبیان، دستیار زندگی
طبق قانون جدید فدراسیون فوتبال ایران باشگاه های بدهکار در کمیته انضباطی فیفا، حق عقد قرارداد جدید با بازیکنان و مربیان خارجی را ندارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ممنوعیت سرخ ها در جذب خارجی ها

طبق قانون جدید فدراسیون فوتبال ایران باشگاه‌ های بدهکار در کمیته انضباطی فیفا، حق عقد قرارداد جدید با بازیکنان و مربیان خارجی را ندارند.

بخش ورزشی تبیان

پرسپولیس - تراکتورسازی

به نقل از ایسنا، بعد از محرومیت استقلال و تراکتورسازی از پنجره نقل و انتقالات به دلیل تعلل در پرداخت مطالبات بازیکنان خارجی خود این بار فدراسیون فوتبال طرح جدیدی را مصوب کرده که می‌تواند از ورود بازیکنان خارجی تیم‌های ایرانی جلوگیری کند.

به موجب این قانون، تیم‌هایی که در کمیته انضباطی فیفا، پرونده‌ای از سال‌های گذشته مبنی بر پرداخت نشدن حق و حقوق بازیکنان و مربیان خارجی خود داشته باشند، تا زمانی که این مطالبات تسویه نشود، نمی‌توانند بازیکن و مربی خارجی دیگری را جذب کنند.

در حال‌ حاضر تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی از برجسته ترین تیم‌های بدهکار در فیفا هستند که حق و حقوق بازیکنان و مربیان سابق خود را نداده‌اند و با این قانون نمی‌توانند بازیکن و مربی خارجی جذب کنند. البته تا چندی پیش استقلال هم دز زمره این تیم ها بود، اما این باشگاه با پرداخت بدهی های خود، این پرونده ها را مختومه کرده است.

باید دید فدراسیون فوتبال چقدر در اجرای این طرح موفق ظاهر خواهد شد.


منبع: ایسنا