تبیان، دستیار زندگی
چاپ دوم کتاب «اندیشه تمدن نوین اسلامی» گفتارهایی از آیت الله میرباقری از سوی نشر تمدن نوین منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چاپ دوم گفتارهایی از آیت‌الله میرباقری در «اندیشه تمدن نوین اسلامی»

چاپ دوم کتاب «اندیشه تمدن نوین اسلامی» گفتارهایی از آیت‌الله میرباقری از سوی نشر تمدن نوین منتشر شد.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
title

کتاب «اندیشه تمدن نوین اسلامی» گفتارهایی از آیت‌الله میرباقری در تبیین رویکرد فکری سیدمنیرالدین حسینی الهاشمی از سوی نشر تمدن نوین به چاپ دوم رسید.

این کتاب گامی است در جهت معرفی و بازشناسی اجمالی رویکرد فکری استاد سید منیرالدین حسینی الهاشمی از زبان شاگرد برجسته ایشان آیت الله سید محمدمهدی میرباقری. او در این گفتارها از منظرها و زوایای گوناگونی شخصیت آن متفکر فرزانه را واکاویده و کوشیده‌ تصویری روشن از دغدغه‌ها، رسالت‌ها و محصولات فکری ایشان و نسبت آن با انقلاب اسلامی، تمدن اسلامی، حوزه‌های علمیه و روشن فکری دینی ارائه کند.

خلاقیت و ابتکار مرحوم سید منیرالدّین حسینی گسترده و برجسته بود، ولی سختگویی و سخت‌نویسیِ حاصل از تازگی و پیچیدگی نظرات ایشان، موجب شد تا هدف و ماهیت افکار ایشان در بیرون از حلقه شاگردان ایشان تا حدود زیادی ناشناخته بماند.

این کتاب در هشت فصل و یک ضمیمه شامل مباحث زیر است: سید منیرالدین حسینی و آسیب شناسی انقلاب اسلامی، سید منیرالدین حسینی واندیشه تمدن اسلامی، سید منیرالدین حسینی و جریان دین حداکثری، سید منیرالدین حسینی و دغدغه تکامل حجیت، سید منیرالدین حسینی و تکامل منطق تفقه، سید منیرالدین حسینی و فلسفه شدن اسلامی، سید منیرالدین حسینی و روشنفکری دینی.

چاپ دوم کتاب «اندیشه تمدن نوین اسلامی» گفتارهایی از آیت‌الله میرباقری در 170 صفحه با شمارگان یک هزار و صد نسخه با قیمت 7 هزار 500 تومان منتشر شده است.


منبع: خبرگزاری فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .