سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
۱۳ عنوان کتاب با محوریت استاد شهریار (سید محمدحسین بهجت تبریزی) با عنوان مجموعه کتب «شهریار شعر ایران» توسط سوره مهر منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

۱۳ عنوان کتاب با محوریت استاد شهریار منتشر شد

۱۳ عنوان کتاب با محوریت استاد شهریار (سید محمدحسین بهجت تبریزی) با عنوان مجموعه کتب «شهریار شعر ایران» توسط سوره مهر منتشر شد.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
title

 به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، ۱۳ عنوان کتاب با محوریت استاد شهریار (سید محمدحسین بهجت تبریزی) با عنوان مجموعه کتب «شهریار شعر ایران» توسط انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری چاپ و منتشر شده است.

این آثار شامل تالیف، ترجمه به زبان فارسی و آذری است که در راستای اهداف و محورهای کنگره بین‌المللی بزرگداشت استاد شهریار که در سال ۹۳ توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی برگزار شد، تالیف و پژوهش شده است.

کتاب سوره مبارکه مائده به قلم استاد سید محمد حسین شهریار، دوری ها و دیری ها (مجموعه ای از اشعار منتشر نشده فارسی)، دنیا ایشی (مجموعه ای از اشعار منتشر نشده ترکی)، سایه دست شاعر (۲۰ شعر به خط استاد شهریار)، ده نامه به شهریار، آزادی و اتحاد (نخستین شعر چاپ شده استاد سید محمد حسین شهریار در سال ۱۲۹۹ به انضمام مجله ادب) و فصلی از آثار منثور از مجموعه آثاری هستند که با محوریت استاد شهریار به کوشش جمشید علیزاده توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی چاپ و منتشر شده است.

کتاب‌های نگاهی به دریا (استاد سید محمد حسین شهریار از نگاه بزرگان)؛ به کوشش محمد قضائی، برگزیده کتابشناسی تحلیلی استاد سید محمد حسین شهریار به کوشش علیرضا نائمی، سرود و آبشار( برگردان چهار شعر از استاد سیدمحمد حسین شهریار به زبان انگلیسی) به کوشش بهروز عزب‌دفتری، گزیده آثار مکتوب حوزه شهریارشناسی از جمله «نگاهی به دریا»، «۱۰ نامه به شهریار»، «آزاد و اتحاد»، «بخشی از قرآن با محوریت سوره مائده»، «فصلی از آثار منصور»، «دنیا ایشی» مجموعه آثار ترکی منتشر نشده استاد شهریار، «دوری و دیری‌ها» اشعار منتشر نشده استاد شهریار، «برگزیده کتاب شناسی استاد شهریار»،«سروده های آّبشار» ترجمه استاد شهریار از انگلیسی به فارسی، «مجموعه مقالات کنگره»، «نگاهی تحلیلی به شعر ترکی آذربایجان» رونمایی شد.

تمامی کتاب های فوق توسط انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری منتشر شده است.

گفتنی است با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی، شاعران و چهره‌های علمی‌ و ادبی، مراسم بزرگداشت بیست‌وهشتمین سالگرد درگذشت استاد شهریار و روز ملی شعر و ادب، با عنوان دومین جشنواره بین المللی نشان فرهنگی شهریار در محل سالن کنفرانس بین المللی لعل دانشکده برق برگزار شد.


منبع: خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x