سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
«کمال الدین شاهرخ» گفت: دفترچه ای دارم که در صفحه های آن دست نوشته های رزمندگان دیده می شود و اغلب کسانی که در دوره جنگ بر روی آن یادداشت نوشتند، شهید شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سفارش شهید همت به عکاس جنگ

«کمال‌الدین شاهرخ» گفت: دفترچه‌ای دارم که در صفحه‌های آن دست‌نوشته‌های رزمندگان دیده می‌شود و اغلب کسانی که در دوره جنگ بر روی آن یادداشت نوشتند، شهید شدند.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
title

 «کمال‌الدین شاهرخ» از جمله عکاسان دفاع مقدس است که حدود 7 ماه در مناطق دوکوهه و قلاجه در کنار شهید «محمدابراهیم همت» فرمانده لشکر 27 محمدرسول‌الله (ص) بود؛ طوری که بیشترین عکس‌های شهید همت از دریچه دوربین وی به ثبت رسیده است.

یکی از یادگاری‌های این عکاس از شهید همت دست‌نوشته‌ای است که حاج همت وی را به جهاد فی سبیل الله سفارش کرده. به مناسبت سالروز شهادت شهید «محمدابراهیم همت» این دست‌نوشته در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است.

شاهرخ درباره این دست‌نوشته گفت: دفترچه‌ای دارم که صفحه‌هایش پر شده از دست‌نوشته رزمندگان و اغلب کسانی که در دوره جنگ بر روی آن یادداشت نوشتند، شهید شدند. سال 62 در منطقه کانیمانگا بودیم که این دفترچه را به مجتبی صالحی، بیسیم‌چی حاج همت دادم تا به حاجی برساند و او جمله‌ای برایم بنویسد.

title

صالحی گفت «شاهرخ! چرا خودت این کار را نمی‌کنی؟» اما چون کم رو بودم نمی‌توانستم این کار را انجام دهم.  صالحی دفترچه را به حاجی داد و حاجی هم جمله‌ای برایم نوشت. وانت هم آماده بود تا حاج همت به ارتفاعات کانیمانگا برای شناسایی برود؛ من از چادر نگاه می‌کردم، ببینم وی چه زمانی از چادر بیرون می‌آید تا با آنها همراه شوم.

وقتی حاج همت به نزدیک وانت رسید، از او بابت یادداشت تشکر کردم؛ همین طور که حاجی می‌خواست سوار وانت شود، نیم‌رخ خود را برگرداند، چند عکس از او گرفتم. بعد آنها به سمت ارتفاعات کانیمانگا برای شناسایی حرکت کردند و من هم با موتور پشت سرشان حرکت می‌کردم و بعد از رسیدن به مقصد عکس‌هایی هم از آنجا گرفتم.


منبع: خبرگزاری فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x