سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

جمع به کمک شکل

در این بازی شما می توانید عمل جمع اعداد را با کمک شکل به طور کامل انجام دهید و از انجام این بازی لذت ببرید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : علی کلوت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جمع به کمک شکل

جمع به کمک شکل

 

یکی از مباح ساده و راحت در درس ریاضی مبحث جمع اعداد استو برای شناخت بهتر مفهوم شناخت اعداد باید از طریق شکل و دسته بندی دو طرف تساوی مشخص شود.ما در اینجا یک بازی آموزشی برای دانش آموزان اول ابتدایی قرار داده ایم  تا با کمک این بازی با مفهوم جمع اعداد به خوبی آشنا شوند.

در این بازی، نحوه انجام بازی به این صورت است که در ابتدای ورود به بازی شما با و گزینه مواجه می شوید که از بالا به پایین هم کدام به ترتیب برای انتخاب سطح اول، سطح دوم، و  گزینه آخر برای تائید مرحله انتخاب شده می باشد.بعد از انتخاب مرحله شما به صفحه اول بازی هدایت می شوید. در این قسمت شما یک عبارت را مشاهده می کنید که در مقابل آن در قسمت جواب یک مربع تو خالی وجود دارد. در قسمت پایین هر عبارت نیز به همان مقدار عددی، با شکل نشان داده شده.

شما باید مقدار عدد داده شده و جواب را با توجه به شکل داده شده حساب کرده و از میان مربع های پایین بازی که درون هر کدام جواب نوشته شده ، جواب درست را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید.  بعد از انتخاب عدد مورد نظر روی گزینه submit کلیک کنید.  برای مثال به طور پش فرض عبارت ٣+٢ برای شما نمایش داده شده و در قسمت پایین به همان مقدار با پرتقال مشخص شده است. شما در این قسمت باید حاصل ٣+٢ را حساب کرده و در قسمت مورد نظر عدد ٥ را قرار دهید.

برای دانلود فایل آموزشی اینجا کلیک کنید.

 

مرکز یادگیری سایت تبیان-علی کلوت

 

 

x