سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ند نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در همایش تقریب مذاهب درمكه گفت: در جهان امروز، دشمنان اسلام بیش هر زمان دیگر در مقابل اسلام با همه توان صف آرایی كرده‌اند و مسلمانان بیش از هر وقت دیگر نیاز به همدلی و وحدت كلمه دا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسلمانان بیش از هر وقت دیگر نیاز به همدلی و وحدت كلمه دارند

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در همایش تقریب مذاهب درمكه گفت: در جهان امروز، دشمنان اسلام بیش هر زمان دیگر در مقابل اسلام با همه توان صف آرایی كرده‌اند و مسلمانان بیش از هر وقت دیگر نیاز به همدلی و وحدت كلمه دارند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی روز چهارشنبه در همایش تقریب مذاهب گفت: در جهان امروز، دشمنان اسلام بیش هر زمان دیگر در مقابل اسلام با همه توان صف آرایی كرده‌اند و مسلمانان بیش از هر وقت دیگر نیاز به همدلی و وحدت كلمه دارند.

آیت الله  ری شهری در ''همایش تقریب مذاهب '' كه با حضور جمع كثیری از اندیشمندان كشورهای اسلامی در بعثه مقام معظم رهبری در مكه مكرمه برگزار شد ابراز امیدواری كرد كه به فضل خدا و با تلاش علمای متعهد جهان اسلام مسلمانان بتدریج به هدف بزرگ وحدت كلمه نزدیك شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ری شهری این حركت مهم دینی فرهنگی را بخشی از فعالیت‌های گسترده جمهوری اسلامی در جهت وحدت كلمه امت اسلام دانست و گفت: این همایش در قالب مجمع التقریب بین المذاهب اسلامی به امر رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام می‌شود.

وی مصوبه اخیر اجلاس فوق‌العاده سران كنفرانس اسلامی در مكه مكرمه در مورد رسمیت بخشیدن به همه مذاهب اسلامی در كشورهای اسلامی را دلیلی بر نزدیكی ، همدلی و وحدت كلمه جهان اسلام دانست و خاطر نشان كرد: هدف همه مذاهب اسلامی ، حركت در جهت آرمان‌های بلند كتاب و سنت است و بی‌تردید ، نزدیك شدن علمای مذاهب اسلامی به یكدیگر و نشست‌های علمی آنها به این هدف كمك می‌كند.

وی اضافه كرد: مهم تراینكه ، این اقدام توطئه دشمنان اسلام را در جهت ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی كه زمینه ساز سلطه هرچه بیشتر دشمنان اسلام بر ممالك اسلامی است ، خنثی می‌كند.
نماینده ولی فقیه ، ریشه مصائب جهان اسلام و در راس آنها مصیبت مردم مظلوم فلسطین را در تفرقه امت اسلامی بیان كرد و تنها راه پایان دادن به همه چالش‌ها را وحدت كلمه میان مسلمانان جهان دانست .

آیت الله ری شهری ، با اشاره به اینكه محور فعالیت‌های فرهنگی بعثه جمهوری اسلامی در حج امسال پیوند قرآن و عترت است ، یكی از محورهای كنفرانس تقریب مذاهب را ''صیانت قرآن از تحریف '' دانست و نقش اهل بیت در صیانت از كتاب و سنت را مدنظر قرار داد.

وی گفت : یكی از برجسته‌ترین ویژگیهای اهل بیت رسول خدا(ص ) پاسداری از دین اسلام است و لذا ایشان از آنان به عنوان اركان دین و دعائم اسلام یاد می‌فرماید و این بدان معنا است كه اهل بیت ، علاوه بر تبیین حقایق قرآن و سنت ، با هرگونه تحریف دین مبارزه می‌كنند.

بنا بر گزارش واحد اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری حجت الاسلام والمسلمین ری شهری در ادامه سخنان خود ، به تشریح اهمیت صیانت از متن قرآن و الفاظ آن پرداخت و تصریح كرد: در خصوص صیانت از متن قرآن و الفاظ آن ، خداوند متعال ، خود پاسداری از آن را به عهده گرفته است.
وی توضیح داد: اما در مورد حقایق قرآنی و احكام نورانی آن ، پیامبر خدا (ص) به امر خداوند متعال پاسداری از آن را به اهل بیت سپرده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین