سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شکست سنگین بارسلونا دلایل متعددی داشت که برخی از آنها عجیب و جالب بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

۷ نکته جالب از شکست سنگین بارسلونا

شکست سنگین بارسلونا دلایل متعددی داشت که برخی از آنها عجیب و جالب بود.

بخش ورزشی تبیان

بارسلونا

 بارسلونا چهارشنبه شب در پارک دو پرنس برابر پاری ‌سن‌ ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا تحقیر شد. دلایل متعددی باعث شد بارسا در این دیدار چهار گل دریافت کند که در ادامه‌ به آنها اشاره می‌شود.

گلزنی در روز خاص

سه گلی که پاری ‌سن‌ ژرمن به ثمر رساند توسط بازیکنانی زده شد که روز تولدشان بود. آنخل دی‌ماریا که دو گل به ثمر رساند ۲۹ ساله شد و ادینسون کاوانی، زننده دیگر گل این تیم، ۳۰ سالگی‌اش را جشن گرفت.

اونای امری

سرمربی اسپانیایی که در این فصل هدایت تیم فرانسوی را بر عهده گرفته، تاکنون با انتقادات زیادی روبرو شده است. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد چنین نتیجه‌ای را برابر بارسلونا کسب کند. حتی آمار نیز این موضوع را نشان نمی‌داد. امری ۲۲ شکست را در ۲۳ بازی‌اش برابر بارسلونا تجربه کرده بود. او تنها توانسته بود یک بازی را با برد پشت‌سر بگذارد و در آن بازی لیونل مسی حضور نداشت.

محو شدن لیونل مسی

مهاجم آرژانتینی بارسلونا نتوانست برابر بازیکنان قدرتمند فرانسوی بازی همیشگی خود را به نمایش بگذارد. آمار بازی نشان داد مسی نتوانست حتی برای یک بار هم در محوطه جریمه حریف به توپ ضربه بزند.

پیش‌بینی پیروزی پاری ‌سن‌ ژرمن توسط یک نفر

در یکی از بنگاه‌های شرط بندی معروف تنها یک نفر این پیروزی را به طور ‌دقیق پیش‌بینی کرده بود. او توانست با پیش‌بینی چهار بر صفر ۱۰۰ یورو کسب کند.

بارسا ناکام در جبران نتیجه‌ چهار بر صفر

بارسلونا هرگز در جبران چنین شکست سنگینی موفق نبوده است. بهترین جبران نتیجه‌ این تیم در رقابت‌های اروپایی برابر ایپسویچ (۷۸-۱۹۷۷)، اندرلخت (۷۹-۱۹۷۸) و گوته‌بورگ (۸۶-۱۹۸۵) بود. در این بازی‌ها دیدار رفت را سه بر صفر واگذار کرده بود.

بدترین شکست در تاریخ

در این ۱۱۸، بارسلونا هیچ‌گاه در رقابت‌های اروپایی چهار بر صفر مغلوب نشده بود.

همه تیم‌ها ناتوان در جبران نتیجه‌ چهار بر صفر

از زمان برگزار شدن لیگ قهرمانان اروپا هیچ تیمی نتوانسته است چنین نتیجه‌ سنگینی را جبران کند اما در جام یوفا این اتفاق رخ داده است. در سال ۱۹۶۱ لکسیون توانست ۶ بر دو شو دو فون را در بازی برگشت شکست بدهد. چند سال بعد (۱۹۸۴) پارتیزان بلگراد با نتیجه‌ ۶ بر دو کویینز پارک رنجرز را مغلوب کرد و  یک سال بعد رئال‌ مادرید پنج بر یک برابر مونشن گلادباخ پیروز شد.


منبع:‌ دیلی میرور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین