سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شد  شماری از شیعیان ترك تبار مقیم آلمان در دیدار با حضرت  آیت الله نوری همدانی پرسش‌های خود را درباره امامت، غیبت و حكومت اسلامی مطرح كردند و وی به پرسش‌های آنان پاسخ داد. به گزارش خبرگزاری تبیان به نقل ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سایت جدید خبرگزاری قرآنی ایران افتتاح شد

 شماری از شیعیان ترك تبار مقیم آلمان در دیدار با حضرت  آیت الله نوری همدانی پرسش‌های خود را درباره امامت، غیبت و حكومت اسلامی مطرح كردند و وی به پرسش‌های آنان پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری تبیان به نقل از ایكنا در این دیدار آیت الله نوری همدانی در پاسخ به پرسشی پیرامون نیاز به امام در عصر حاضر گفت: امامت یك مسأله عقلی، فطری و اجتماعی است و هر جامعه‌ نیازمند یك سرپرست و رهبر برای تعیین خط مشی و رشد دادن استعداد‌ها در مسیر درست است.
این مرجع تقلید افزود: پیامبر اكرم (ص) پس از تشكیل حكومت اسلامی برای اجرای برنامه‌های سیاسی، اجتماعی فرهنگی و اقتصادی در رأس جامعه قرار گرفتند و پس از خودشان هم جانشین تعیین كردند. زیرا این مسأله یك مسأله عقلی است و هم سیره پیامبر اكرم (ص) و هم عصمت امام اقتضا می‌كند كه پیامبر اسلام (ص) پس از خودش جانشینی را معین كنند.
استاد دروس خارج فقه حوزه علمیه در پاسخ به این شبهه كه در زمان غیبت وظیفه‌ای برای تشكیل حكومت اسلامی نداریم، خاطر نشان كرد: پیامبر پس از خود، امامان معصوم را به عنوان جانشین معرفی و در زمان غیبت نیز امام زمان (عج) ولی فقیه جامع الشرایط را به عنوان جانشین عام تعیین كرده‌اند. در حالی كه حكومت‌های گذشته مانند بنی امیه، بنی‌عباس و عثمانی و نیز شاهان ایران مانع تشكیل حكومت توسط فقیهان می‌شدند و با تفكر اهل بیت (ع) مبارزه می‌كردند.
وی در پاسخ به این سئوال كه چگونه از امام زمان (عج) كه غایب هستند، استفاده كنیم؟ گفت: خداوند امام را علاوه بر جنبه تعلیم، تربیت، هدایت و بیان احكام واسطه فیض قرار داده و تمام فیوضاتی كه به بشر می‌رسد به بركت وجود امام است.
این گزارش به نقل از رسا می‌افزاید: اآیت الله نوری همدانی با بیان اینكه اگر امام زمان (عج) نباشند، زمین اهلش را فرو می‌برد، افزود: خداوند برای اینكه حضرت حجت (عج) را مانند امامان دیگر شهید نكنند ایشان را از دیدگان مخفی كرد و وظیفه ما در زمان غیبت این است كه زمینه را برای ظهور ایشان آماده كنیم.
آیت الله نوری همدانی در پایان با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی به دست امام خمینی (ره) و خارج شدن مردم ایران از زیر سیطره استعمار و استكبار، مسلمانان را به تمكین نكردن و تحت تأثیر قرار نگرفتن در برابر حكومت‌های استعماری موجود در خارج فرا خواند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین