سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مهمترین جاذبه گردشگری شهر خمین خانه پدری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سفر به زادگاه امام خمینی + تصاویر

مهمترین جاذبه گردشگری شهر خمین خانه پدری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) است. 

بخش گردشگری تبیان

سفر به زادگاه امام خمینی + تصاویر

به گزارش تبیان از باشگاه خبرنگاران جوان؛  یکی از شهرستان‌های استان مرکزی ایران خمین است که جنوبی ترین شهرستان این استان محسوب می شود. خمین تقریبا در مرکزیت کشور قرار دارد و بدین جهت از خصوصیات اقلیمی مختلف تاثیر پذیرفته و از آب و هوای متغیری برخوردار است.

مجموعه تاریخی بیت امام خمینی (ره)

مهمترین جاذبه گردشگری شهر خمین خانه پدری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) است. خانه ای که در یکی از اتاق های حیاط دار شبستانش کودکی به دنیا آمد که تاریخ دنیای معاصر را متحول کرد و تا همیشه در خاطره ها ماندگار شد.

این خانه یکی از بناهای عظیم و مثال زدنی دوره قاجاریه در بافت تاریخی خمین به شمار می رود و پناهگاه مردم در روزهای ناخوش حمله یاغیان به خمین بوده است. در مجموعه تاریخی بیت امام خمینی (ره) 184 عکس و تابلو به عنوان اثر ملی و تاریخی از زندگی امام راحل نگهداری می شود که همه آن ها در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

سفر به زادگاه امام خمینی + تصاویر

قلعه سالار محتشم

قلعه سالار محتشم ساخته یکی از صاحب منصبان دوره قاجار با نام اصلی میرزا علی خان کمره ای است. این مجموعه که در حال حاضر به موزه مرم شناسی شهرستان خمین تبدیل شده است یک بنای قدیمی با در، پنجره و سقف چوبی است. قلعه سالار محتشم از جمله بناهای شاخص معماری رومی - ایرانی به شمار می رود و تنها بنایی در خمین بوده که با بیت امام راحل قابل مقایسه است. گفته می شود؛ این بنای تاریخی یکی از عمارت های نادر کشور محسوب شده که در چیزی حدود 170 سال پیش از سیستم برق کشی برخوردار بوده و تاکنون چگونگی منبع تامین نیروی برقی آن مشخص نشده است.

سفر به زادگاه امام خمینی + تصاویر

قبرستان ارامنه لیلیان

این قبرستان مربوط به دوره قاجار - پهلوی است و در روستای لیلیان شهرستان خمین واقع شده است. ارامنه خمین قالیبافان ماهر و مشهوری بودند که آوازه شان حتی به فراتر از مرزهای ایران می رسید. ارمنیان خمین عمدتا در سال های پس از جنگ جهانی دوم به تهران و ارمنستان شوروی مهاجرت كردند و هم اکنون هیچ خانواده ارمنی در خمین زندگی نمی کند.

سفر به زادگاه امام خمینی + تصاویر

شایان ذکر است؛ این قبرستان در تاریخ 23 بهمن 1385 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین