سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
با عبور از نیمه زمستان، برخی میوه ها با درصدی افزایش قیمت همراه شده اند اما قیمت محصولات صیفی و تره بار تغییری نکرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افزایش قیمت میوه؛ ثبات قیمت تره‌بار

با عبور از نیمه زمستان، برخی میوه‌ها با درصدی افزایش قیمت همراه شده‌اند اما قیمت محصولات صیفی و تره‌بار تغییری نکرده است.

بخش اقتصاد تبیان
میوه

به گزارش ایسنا، بازار میوه و تره‌بار از جمله بازارهایی بود که در ماه‌های اخیر با نوسان کمتری نسبت به سایر اقلام خوراکی روبرو بوده است و به غیر از مقاطعی مانند شب یلدا و ماه رمضان که به طور طبیعی تقاضا افزایش می‌یابد، این بازار از ثبات نسبی برخوردار بوده است.

اما بر اساس آخرین اعلام بانک مرکزی در گروه‌ میوه‌های تازه که بیشترین میزان رشد قیمت را نسبت به هفته‌های قبل و همچنین هفته مشابه سال گذشته داشته است،   ۳.۳ درصد افزایش قیمت ثبت شده که این افزایش قیمت در برخی اقلام از جمله سیب، پرتقال و خیار درختی نسبت به هفته‌های پیشین قابل مشاهده است.

بر اساس آخرین بررسی‌های میدانی، قیمت انواع میوه در مغازه‌های سطح شهر به طور متوسط به این شرح است؛ سیب قرمز کیلویی ۴۸۰۰ تومان، سیب زرد کیلویی ۴۲۰۰ تومان، انار درجه یک کیلویی ۴۵۰۰ تومان، نارنگی کیلویی ۴۰۰۰ تومان، پرتقال جنوب کیلویی ۵۰۰۰ تومان و پرتقال شمال کیلویی ۴۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.    

در میان سایر اقلام میوه نیز موز کیلویی ۴۰۰۰ تومان، خرمالو کیلویی ۳۰۰۰ تومان، نارگیل کیلویی ۴۵۰۰ تومان، گریپ کیلویی ۳۴۰۰ تومان، ‌ ازگیل کیلویی ۴۰۰۰ تومان، بِه کیلویی ۶۰۰۰ تومان، ‌ گلابی کیلویی ۹۰۰۰ تومان و خیار بوته‌ای ۳۲۰۰ تومان قیمت دارد.

اما قیمت تره‌بار در مقایسه با هفته‌های قبل تغییر چندانی نداشته و از ثبات نسبی برخوارد است. سیب‌زمینی و پیاز مانند ماه‌های اخیر قیمت آن به ترتیب کیلویی ۲۰۰۰ تومان و ۱۵۰۰ تومان است.

در میان سایر اقلام تره‌بار به طور متوسط هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۳۲۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای ۳۲۰۰ تومان، بادمجان ۲۰۰۰ تومان، کدو ۲۰۰۰ تومان، ‌چغندر ۲۰۰۰ تومان، ‌ کاهو  ۲۰۰۰ تومان و هویج ۲۰۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود.

قیمت اقلام مختلف تره‌بار نشان از ثبات و عدم تغییر قیمت‌ها دارد.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین