سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس کل دادگستری استان البرزگفت: 10 درصد ورودی به زندان های البرز کاهش یافت که این رقم برابر با 500 نفر کاهش زندانی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 کاهش ١٠ درصد ورودی به زندان های استان البرز

رئیس کل دادگستری استان البرزگفت: 10 درصد ورودی به زندان های البرز کاهش یافت که این رقم برابر با 500 نفر کاهش زندانی است.

بخش حقوق تبیان

احمد فاضلیان

به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان ها، احمد فاضلیان، در نشست ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندانیان استان البرز افزود: برنامه های کاهش جمعیت کیفری با قوت و سرعت بیشتری ادامه پیدا کند و این درصد ورودی در سال جدید رقم بالاتری را نشان می دهد.

وی، با اشاره به سیاست های کلان نظام برای جایگزینی مجازات های جایگزین حبس، تا حد امکان، افزود: تلاش و همتی مضاعفی لازم است تا ورودی کمتری به زندانها داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به گزارشهای موجود، درحال حاضر دو تا سه برابر ظرفیت اسمی، در ندامتگاه های استان مواجه ایم باید کاهش پیدا کند.

فاضلیان افزود: تمام تلاش مجموعه دادگستری و زندان این است که روند کاهش جمعیت کیفری را در زندانهای استان ادامه یابد تا بتوان برنامه های تربیتی ، اصلاحی و فرهنگی زندان با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه زندانی به دنبال مرخصی و آزادی است اظهار داشت: بنابراین با توجه به میلاد باسعادت هشتمین گوهرتابناک امامت و ولایت، به همه کسانی که شرایط قانونی دارند ، مقرر شد یک هفته مرخصی اعطا شود.

وی اظهار داشت: زندانیان آزاد شده که بعد از خروج مراقبت می شوند، زیرا 4 درصد بازگشت مجدد به زندان دارند ولی متاسفانه، زندانیانی که مراقبت نمی شوند، 46 درصد بازگشت دوباره به زندان دارند.

مدیرکل زندان های استان البرز با ارائه گزارشی از وضعیت زندانها و زندانیان استان گفت: بازدید قضات از زندان های استان البرز از رتبه 28 کشوری به رتبه 6 رسید و در حال حاضر، رتبه استان 12 است.

جبارباقری با بیان اینکه ورودی به زندانهای استان، در همین بازده زمانی به مقدار 23 درصد کاهش داشته است، ولی آزادی 7 درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: زندانیان آزاد شده که بعد از خروج مراقبت می شوند، زیرا 4 درصد بازگشت مجدد به زندان دارند ولی متاسفانه، زندانیانی که مراقبت نمی شوند، 46 درصد بازگشت دوباره به زندان دارند.

وی افزود:استفاده از ظرفیت های حرفه آموزی و اشتغال زندانیان در محیطهای اشتغال زا از قبیل زندان باز و مراکز حرفه آموزی خارج از زندان و اعطای مرخصی به زندانیان به ویژه مرخصی پایان حبس در راستای کاهش مدت ماندگاری زندانیان در زندانها و کنترل جمعیت کیفری است.

دادستان عمومی و انقلاب کرج نیز با بیان اینکه هدف از اجرای مجازات، اصلاح بزهکار هست، افزود: هرجا بزهکار اصلاح و متنبه شود، باید برایش راه حلی ایجاد شود تا به جامعه برگردد.

حاجی رضا شاکرمی افزود:اشتغال زندانیان یکی از راه هایی است که باعث تشویق زندانی ها ، اصلاح آنان وحل مسایل اجتماعی ، خانوادگی و روانی شان می شود.

شاکرمی با اشاره به اینکه بازدید قضات اززندان ها از رتبه 28 کشوری به رتبه 6 کشوری ارتقا و بهبود یافته است افزود: برنامه این است که همکاران قضایی، دادسرا و محاکم بر حسب ابلاغ رئیس دادگستری استان، بازدید از ندامتگاه های استان را در دستور کار خود قرار دهند و از نزدیک مشکلات زندانیان را بررسی نمایند.


منبع: ایرنا

 

 

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین