سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس جمهوری میلیاردر آمریکا از اصلاحات مالی در وال استریت عقب نشینی کرد چرا که به گفته او دوستانش قادر نبودند پولی قرض کنند! این قانون موسوم به "داد- فرانک" سال ۲۰۱۰ برای جلوگیری از وقوع بحران مالی به دست اوباما امضا شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ترامپ یک قانون دیگر اوباما را لغو کرد

رئیس‌جمهوری میلیاردر آمریکا از اصلاحات مالی در وال‌ استریت عقب‌نشینی کرد چرا که به گفته او دوستانش قادر نبودند پولی قرض کنند! این قانون موسوم به "داد- فرانک" سال ۲۰۱۰ برای جلوگیری از وقوع بحران مالی به دست اوباما امضا شد.

بخش سیاست تبیان
ترامپ

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، "قانون اصلاح وال‌استریت و حفاظت مصرف‌کننده" موسوم به قانون "داد- فرانک" که ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۰ به امضای باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت آمریکا رسید، تغییرات بسیاری را بر رویه‌های مربوط به شرکت‌های مالی و غیر مالی آمریکا اعمال کرد.

قانون داد- فرانک (Dodd-Frank) یک چارچوب قانونی برای شرکت‌های فعال در بازار اوراق بهادار و صنعت خدمات مالی آمریکا ایجاد کرد و تاثیرات مستقیم و غیرمستقیمی بر بنگاه‌های فعال در این بازار و صنعت داشت. از جمله مزایای این قانون می‌توان به بنیانگذاری نهادهایی برای حمایت بیش‌تر از مصرف‌کنندگان، بالا بردن شفافیت و حساب‌دهی گزارشگری و ایجاد قوانین سخت‌گیرانه برای وثیقه‌های مربوط به وام‌های رهنی اشاره کرد. هدف از امضای این قانون، جلوگیری از وقوع بحران‌های مالی آتی بوده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا گفت: من افراد زیادی دارم، دوستان من البته که کسب و کار خوبی دارند اما نمی‌توانند پول قرض بگیرند. آنها نمی‌توانند پول قرض بگیرند چون بانک‌ها اجازه چنین کاری را به آنها نمی‌دهند و علت آن هم قوانین و مقررات داد-فرانک است.


منبع :ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین