سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تهران- ایرنا- بزرگترین نیروگاه تبدیل گاز ناشی از پسماند به برق خاورمیانه با مشارکت صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران در مرکز دفع و پردازش زباله آرادکوه در جنوب تهران ساخته می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احداث بزرگترین نیروگاه تبدیل گاز پسماند به برق

 بزرگترین نیروگاه تبدیل گاز ناشی از پسماند به برق خاورمیانه با مشارکت صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران در مرکز دفع و پردازش زباله آرادکوه در جنوب تهران ساخته می شود.

بخش دانش و زندگی تبیان

 برق

 

مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران روز شنبه در نشست مشترک با مدیرعامل کنسرسیوم KRC کره جنوبی تصریح کرد: احداث نیروگاه تبدیل گاز ناشی از پسماند به برق در سایت زباله آرادکوه در کهریزک اقدامی عملیاتی و اثرگذار در ارتقای وضعیت محیط زیست جنوب کلانشهر تهران و خدمت به ساکنان این منطقه خواهد بود.
احسان شریفی با اشاره به انباشت و دپوی 45 میلیون تن زباله در سایت آرادکوه از سال 1355 تاکنون اظهار داشت: بوی بد ناشی از خروج گاز متان، آلودگی های محیط زیست، افزایش میزان گازهای گلخانه ای و آلودگی خاک تنها بخشی از مشکلات ایجاد شده توسط سایت زباله و پسماند آرادکوه برای ساکنان منطقه کهریزک است.
مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران با بیان اینکه نیروگاه تبدیل گاز ناشی از پسماند به برق آرادکوه ظرفیت تولید 60 مگاوات برق در هر ساعت را دارد، افزود: این نیروگاه در سه فاز به ظرفیت نهایی خود خواهد رسید و پس از تسطیح نهایی محدوده طرح، امکان ایجاد نیروگاه خورشیدی و فضای سبز گسترده نیز وجود دارد.
وی با اشاره به تشکیل کنسرسیومی با حضور شرکت گنجینه کیش به نمایندگی از صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و شرکت KRC کره جنوبی برای احداث نیروگاه تبدیل گاز ناشی از پسماند به برق گفت: احداث این نیروگاه علاوه بر داشتن مزایای فراوان برای شهر و شهروندان تهرانی، سود و عواید مناسبی را نصیب سهامداران صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران خواهد کرد.
'یونگ مین لی' مدیرعامل کنسرسیوم KRC کره جنوبی نیز با تشریح نحوه احداث نیروگاه تبدیل گاز ناشی از پسماند به برق در منطقه کهریزک افزود: مطالعات میدانی احداث این نیروگاه ظرف 10ماه در مجتمع دفع و پردازش پسماند آرادکوه در کهریزک انجام شده است.
همچنین ، مانی جعفریان مدیر عامل شرکت گنجینه آتیه کیش با اظهار امیدواری برای تحقق اهداف محیط زیست احداث نیروگاه تبدیل گاز ناشی از پسماند به برق گفت: تولید برق از گاز متان استحصالی در سایت زباله آرادکوه مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود که پس از راه اندازی به شبکه برق سراسری متصل خواهد شد.منبع:www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین