سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
قم - رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه همه جناح ها باید در انتخابات آینده متحد شوند و این همان وحدت ملی است، گفت: اختلاف سلیقه نباید شدت بگیرد و به انقلاب ضربه بزند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برداشت سیاسی از پلاسکو بی‌انصافی است

قم - رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه همه جناح‌ها باید در انتخابات آینده متحد شوند و این همان وحدت ملی است، گفت: اختلاف سلیقه نباید شدت بگیرد و به انقلاب ضربه بزند.

بخش سیاست تبیان
چمران

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی چمران شامگاه جمعه در جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی که به همت شورای هماهنگی اصولگرایان در مسجد چهارمردان قم برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در دنیا زلزله ایجاد کرد و در میان دو تفکر که یکی به افراط و دیگری به تفریط رفته بود توانست راه تعادل را پیش بگیرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی راه اعتدال را درپیش گرفت و این راه را به جهانیان نشان داد، گفت: از آنجایی که انقلاب اسلامی مخالف کمونیزم بود و از آنجایی که می‌دانستند اگر این انقلاب روی کار آید جهان را دگرگون خواهد کرد با آن به مخالفت پرداختند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: دشمنان از تفکر الهی و مکتب امام راحل هراس داشتند چون می‌دانستند که این تفکر بیداری اسلامی را به دنبال خواهد داشت و به این دلیل مخالفت می‌کردند.

وی ادامه داد: از آنجایی که عربستان سعودی واقعیت اسلام را اجرا نمی‌کند و بر اساس تفکرات وهابیت که ضد اسلام است عمل می‌کند لذا با او مخالفت نمی‌کنند.

چمران با بیان اینکه داعشی‌ها فرزندان همین آل سعود هستند که در خشونت گوی سبقت را از همه ربوده‌اند، افزود: آن‌ها به نام اسلام بدترین جنایات را بر مسلمین وارد می‌کنند و عده‌ای نادانسته آن را باور می‌کنند و به اسلام بدگمان می‌شوند.

وی عنوان کرد: دین ما جهانی است و اگر خوب عمل کنیم وآن را ارائه دهیم تا آن سوی مرزها از آمریکای جنوبی تا استرالیا پیش می‌رود و هر انسان فهیمی می‌تواند به خوبی آن را درک کند و بپذیرد.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه انقلاب ما انفجار نور بود، ابراز داشت: ما هنوز آنگونه که باید انقلاب را نتوانسته‌ایم درک کنیم چرا که اگر واقعیت انقلاب را خوب می‌فهمیدیم بیش از این برای گسترش تفکر انقلاب در جهان تلاش می‌کردیم.

وی با بیان اینکه زمانی ثروت‌های ما، منابع زیز زمینی و مغزهای جوانان خلاق ما را به تاراج بردند، ادامه داد: زندگی افراد در خارج از کشور آنگونه که می‌بینیم نیست و دانشمندانشان بارها هشدار داده‌اند تمدن غرب در حال فرو ریختن است.

از دستاوردهای انقلاب پیشرفت در رشته‌های مختلف با وجود تحریم بوده است

چمران تصریح کرد: با وجود مشکلات و تحریم‌ها بعد از انقلاب، شدت آن‌ها و کوتاهی دستمان از کتابخانه‌های دنیا اما توانستیم جایگاه علمی خود را در دنیا از رتبه ۵۹ به رتبه ۱۴ کاهش دهیم و در بسیاری رشته‌ها چون انرژی هسته‌ای، نظامی و هوا فضا پیشرفت کنیم که این‌ها همه از دستاوردهای انقلاب است.

وی علم و تکنولوژی را بزرگ‌ترین سرمایه در دنیا دانست و گفت: اگر امروز با بزرگ‌ترین کشورهای دنیا به مذاکره می‌نشینیم به دلیل توان بالای علمی هست که داریم.

آمریکایی‌ها از پیشرفت علمی ما می‌ترسند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: در شرایط تحریم این چنین پیشرفت کردیم حال اگر شرایط بهتر بود می‌توانستیم با توان بیشتری به راهمان ادامه دهیم که آمریکایی‌ها از این هراس دارند.

وی با بیان اینکه باید با همان روحیه شهادت طلبی که از امام راحل حمایت کردیم از رهبر معظم انقلاب نیز حمایت کنیم، اظهار داشت: نباید اندکی جهت خود را از امام و رهبری منحرف کنیم و زاویه بگیرم که از بین خواهیم رفت.

چمران در پاسخ به این سئوال که اقدامات شوراها تا چه اندازه  مبتنی بر اسلام است، گفت: هرچیزی که نام اسلامی بر آن باشد به معنای آن نیست که صد درصد اسلامی است و کاستی‌هایی وجود دارد.

وی افزود: همه جناح‌ها در انتخابات باید با هم متحد شوند و این همان وحدت ملی است گرچه اختلاف سلیقه وجود دارد اما نباید این اختلاف‌ها شدت بگیرد و به انقلاب ضربه بزند.

ساختمان‌های قدیمی نیازمند نگهداری تخصصی هستند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص ساختمان پلاسکو که اولین ساختمان فلزی بلند در کشور بود نیز گفت: چنین ساختمان‌هایی که مدت طولانی از ساخت آن‌ها می‌گذرد باید نگهداری تخصصی شوند تا از وقوع این فجایع جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه برداشت سیاسی از این اتفاق بی‌انصافی است ونسبت به شهردار یک مظلومیتی در این باره دیده می‌شود،‌ گفت: در شورای تهران برای تحقق و رسیدگی به این موضوع دو کمیته تخصصی راه اندازی شده.


منبع : خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین