سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ادعاهای واهی وزیر خارجه عربستان علیه ایران ناشی از شکست های سنگین و متوالی آنها در یمن است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حاکمان متوهم سعودی باید در مقابل جهانیان پاسخگوی جنایات ضد بشری خود باشند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ادعاهای واهی وزیر خارجه عربستان علیه ایران ناشی از شکست‌های سنگین و متوالی آنها در یمن است.

بخش سیاست تبیان
سخنگوی وزارت امور خارجه

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه با رد ادعاهای تکراری و واهی وزیر امور خارجه عربستان در خصوص کمک‌های نظامی ایران به مبارزان یمنی، آن را نوعی سردرگمی ناشی از شکست‌های سنگین و متوالی ائتلاف جنگ علیه مردم بی‌دفاع یمن دانست و افزود: فرافکنی‌ها و فرارهای رو به جلوی پی‌درپی عربستان، واقعیت‌های موجود را تغییر نمی‌دهد و ارتش و نیروهای مردمی یمن نیازی به کمک‌های خارجی نداشته و ندارند.

قاسمی افزود: دیر یا زود حاکمان متوهم سعودی باید در مقابل جهانیان پاسخگوی جنایات ضد بشری صورت گرفته در یمن طی نزدیک به دو سال گذشته باشند و این گونه اتهام‌زنی‌ها از بار مسئولیت بین‌المللی آنها در ارتکاب جنایات جنگی در یمن نخواهد کاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مقتدر و قدرتمند در منطقه با نقشی همیشه سازنده و ثبات‌ساز و پیشرو در مبارزه با تروریسم، نیازی به دخالت در  مسائل کشورهای مسلمان منطقه ندارد و آقای جبیر و حاکمان سعودی را به تغییر روش‌های آزموده شده و بی‌حاصل توصیه می‌کند.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین