سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
قانون در مواردی به مردِ زن دار اجازه ازدواج مجدد داده است. کارشناسان وکیل آنلاین درباره این موارد توضیح داده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مواردی که مردِ زن دار قانونا می تواند ازدواج مجدد کند

 قانون در مواردی به مردِ زن دار اجازه ازدواج مجدد داده است. کارشناسان وکیل آنلاین درباره این موارد توضیح داده اند. 

بخش حقوق تبیان 

مواردی که مردِ زن دار قانونا می تواند ازدواج مجدد کند

‌به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل آنلاین درباره ازدواج مجدد مردِ زن دار این است:
با سلام. لطفا بفرمایید در چه مواردی مردِ زن دار می تواند ازدواج مجدد داشته باشد؟
پاسخ کارشناسان وکیل آنلاین:
طبق ماده 16  ‌قانون حمایت خانواده، مصوب 1353.11.15 مرد نمی‌تواند با داشتن زن، همسر دوم اختیار کند؛ مگر در موارد زیر:
1 - رضایت همسر اول.
2 - عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشویی.
3 - عدم تمکین زن از شوهر.
4 - ابتلاء زن به جنون یا امراض صعب‌العلاج موضوع بندهای 5 و 6 ماده 8.
5 - محکومیت زن وفق بند 8 ماده 8.
6 - ابتلاء زن به هر گونه اعتیاد مضر برابر بند 9 ماده 8.
7 - ترک زندگی خانوادگی از طرف زن.
8 - عقیم بودن زن.
9 - غایب مفقودالاثر شدن زن برابر بند 14 ماده 8.


منبع: میزان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین