تبیان، دستیار زندگی
بیستمین نشست صمیمانه هنرمندان به مناسبت زادروز استاد غلامحسین امیرخانی جمعه ۱۵ بهمن ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جشن ۷۷ سالگی غلامحسین امیرخانی در موزه امام علی (ع)

بیستمین نشست صمیمانه هنرمندان به مناسبت زادروز استاد غلامحسین امیرخانی جمعه ۱۵ بهمن ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

بخش هنری تبیان
غلامحسین امیرخانی

غلامحسین امیرخانی دوم بهمن ماه ۱۳۱۸ در طالقان متولد شد. پس از به پایان بردن دوره ابتدایی، مدتی در بازار به کار آزاد پرداخت. سپس به آموختن فن خط روی آورد و با ممارست فراوان در زمینه این هنر سرآمد شد.

استاد امیرخانی از سال ۱۳۴۰ در ادره کل هنرهای زیبا به سمت خطاط استخدام شد. از مشاغل دیگر وی می‌توان به مدیریت انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران  اشاره کرد.

غلامحسین امیرخانی خوشنویسی را در محضر استادانی چون سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی فراگرفت.

علاوه برآن وی از خط نوشته‌های استادانی چون میرعماد الحسنی، میرزای کلهر، عمادالکتاب، علی اکبر کاوه و چند تن دیگر تعلیم و سرمشق گرفت.

سال‌ها تدریس و تعلیم در انجمن خوشنویسان ایران در کارنامه فعالیت استادامیرخانی دیده می‌شود. استاد امیرخانی در نگارش خط نستعلیق از ریز و درشت دستی قوی و سلطه‌ای فراوان و بی‌نظیر دارد.

حضور در این برنامه برای شهروندان آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند روز جمعه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۷ به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر، خیابان اسفندیار مراجعه کنند.


منبع: ایلنا