وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه دلار در کشور ما کارکرد خود را از دست داده است، گفت: درصدد تغییر ارز گزارش دهی در کشور هستیم و این کار در شرف انجام است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طلب ایران از عمان به تدریج وصول می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه دلار در کشور ما کارکرد خود را از دست داده است، گفت: درصدد تغییر ارز گزارش‌دهی در کشور هستیم و این کار در شرف انجام است.

بخش اقتصاد تبیان
سیف

ولی‌الله سیف در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد طلب‌های ایران از کشور عمان گفت: به تدریج این طلب‌ها در حال وصول شدن است.

وی در خصوص اعتراض کارشناسان و اقتصاددانان نسبت به سیاست‌های ارزی جدید دولت برای کنترل بازار ارز که گفته می‌شود دولت از سیاست‌های دهه ۷۰ استفاده کرده است، گفت: ما باید امروز ببینیم که نرخ مناسب برای ارز چیست که منجر به رونق اشتغال و تولید شود.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کارکرد دلار در کشور از بین رفته است، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم اقتصاد و ارز گزارش‌دهی را بر روی دلار بگذاریم، چرا که اثرگذاری دلار از بین رفته است.

سیف با تأکید بر اینکه ما باید با ارزهای دیگر کار کنیم، افزود: باید ببینیم ارزهای کشورهای اصلی که طرف واردات و صادرات ما هستند، چه کشورهایی هستند و نسبت ارز آنها با ریال چیست.

وی تصریح کرد: ما در حال بررسی این موضوع هستیم و بزودی خدمت رئیس‌جمهور در این خصوص گزارشی خواهیم داد تا ارز گزارش‌دهی را در کشور تغییر دهیم و این در شرف انجام است.


منبع : خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین