حبیبی گفت : مهمترین و اولین درخواست مردم از مسئولان نظم و امنیت است که بستر رشد و تعالی هر جامعه نیز محسوب می شود .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نظم و امنیت ، اولین و مهمترین درخواست مردم

حبیبی گفت : مهمترین و اولین درخواست مردم از مسئولان نظم و امنیت است که بستر رشد و تعالی هر جامعه نیز محسوب می شود.

بخش حقوق تبیان

حبیبی

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، رئیس کل دادگستری استان یزد در جلسه کمیته قضایی ، انتظامی استان یزد با اشاره به نصب دوربین های نظارتی کنترل سرعت در سطح جاده ها و داخل شهرهای استان ، افزود : نصب و بهره برداری از دوربین های کنترل سرعت در معابر شهری ، کاهش تصادفات و تسریع کشف جرائم را رقم زده است .

وی با بیان اینکه استفاده از دوربین های نظارتی امروز در همه دنیا پذیرفته و مورد بهره برداری قرار می گیرد ، اظهار داشت : باید هزینه ارتکاب جرم برای مجرمین بالا رود تا یک گام مهم در جهت پیشگیری از وقوع جرم برداشته شود .

این مقام قضایی ، از بحث پیشگیری ، مقدم بر درمان است ، به عنوان یک اصل مورد وثوق و اقبال در همه دنیا یاد کرد و گفت  : باید با اقدامات مقتضی ، پیشگیری های وضعی و انتظامی را در جامعه ایجاد کرد .

وی ابراز داشت : معمولا افراد خلاف کار و بزه کار افراد با هوش و محاسبه گری هستند و در بسیاری از مواقع با محاسبه احتمال شناسایی و دستگیری در مکان های دارای دوربین های نظارتی از انجام تخلف و جرم اجتناب می کنند .

وی ابراز داشت : معمولا افراد خلاف کار و بزه کار افراد با هوش و محاسبه گری هستند و در بسیاری از مواقع با محاسبه احتمال شناسایی و دستگیری در مکان های دارای دوربین های نظارتی از انجام تخلف و جرم اجتناب می کنند .

رئیس کل دادگستری استان یزد به انتشار نقد یکی از اساتید دانشگاه راجع به نصب دوربین های نظارتی شهری اشاره کرد و بیان داشت : همواره مجموعه های قضایی و انتظامی از همراهی مجموعه های دانشگاهی و علمی در مواجه و برخورد با معضلات و ناهنجاری های اجتماعی استقبال می کنند اما به شرط آنکه این بحث ها و نقد ها در یک محیط علمی و با حضور اساتید و مسئولان مجرب هر دو مجموعه طرح و منجر به اخذ بهترین راهکارها شود .

وی گفت : نقد یک طرفه از نصب دوربین در معابر شهری که اولین و کمترین نتیجه آن کاهش محسوس جرائم رانندگی است و امنیت و آرامش شهروندان را نیز افزایش می دهد از سوی یک فرد دانشگاهی دور از انتظار بود.

حبیبی خاطرنشان کرد : نصب دوربین های نظارتی امروزه در تمام کشورهای پیشرفته مورد پذیرش و بهره برداری است ضمن اینکه نمی توان با حضور فیزیکی نیروی انتظامی در همه معابر ، شهر را به یک شهر پلیسی تبدیل کرد.

شایان ذکر است این جلسه با حضور دادستان مرکز استان و چند تن از معاونین دادگستری تشکیل و فرماندهی انتظامی استان و روسای پلیس های تخصصی و کلانتری ها نیز شرکت داشته و راهکار های تسهیل ارائه خدمات قضایی و انتظامی مورد نقد بررسی قرار می گیرد .

منبع: میزان

 

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .