تبیان، دستیار زندگی
علیمحمدی گفت: آموزش خانواده ها در زمینه کنترل و کاهش خشونت ضرورتی انکارناپذیر است و سازمان های مردم نهاد می توانند در این امر نقش موثری داشته باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نقش موثر سازمان‌های مردم نهاد در کنترل خشونت

علیمحمدی گفت: آموزش خانواده‌ها در زمینه کنترل و کاهش خشونت ضرورتی انکارناپذیر است و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند در این امر نقش موثری داشته باشند.

بخش حقوق تبیان

عبدالرضا علیمحمدی

عبدالرضا علیمحمدی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد در کنترل خشونت نقش موثری دارند.

وی پیامدهای خشونت را تهدید، توهین، تخریب، ضرب و جرح عمدی معرفی و عوامل عمده آن را  مهاجرت از روستاها به شهرها، از دست دادن حمایت عاطفی -هدایتی خانواده، ازدحام جمعیت، گمنامی، عوامل روانی و شخصیتی، سبک تغذیه و بیکاری برشمرد.

این مقام قضایی گفت: به منظور کنترل خشونت ابتدا باید عوامل آن را شناسایی و سپس نسبت به رفع آنها اقدام کرد و اولین جایگاه اجتماعی برای کنترل خشم، خانواده است.

این مقام قضایی گفت: به منظور کنترل خشونت ابتدا باید عوامل آن را شناسایی و سپس نسبت به رفع آنها اقدام کرد و اولین جایگاه اجتماعی برای کنترل خشم، خانواده است. وی با اشاره به نقش خانواده در اجتماع، آگاهی رسانی در پیشگیری از خشم را بسیاری مهم ارزیابی  کرد که با کمک موثر سازمان‌های مردم نهاد می توان آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها داد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور بهره مندی از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در کاهش جرایم خشن، کارگاه آسیب شناسی خشونت با حضور اعضای سمن‌های فعال، در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شده است.


منبع: میزان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .