تبیان، دستیار زندگی
مولف کتاب «زندگی و زمانه آیت الله هاشمی رفسنجانی» از اضافه شدن اطلاعاتی به این کتاب تا پایان عمر مرحوم هاشمی رفسنجانی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«زندگی و زمانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» تکمیل شد

مولف کتاب «زندگی و زمانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» از اضافه‌شدن اطلاعاتی به این کتاب تا پایان عمر مرحوم هاشمی رفسنجانی خبر داد.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
title

جعفر شیرعلی‌نیا محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر  از ایجاد ویرایش‌هایی روی کتاب «زندگی و زمانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» پس از فوت او خبر داد و گفت: پس از فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از آنجا که این کتاب تا پایان سال 94 را شامل می‌شد کتاب را کامل کردیم تا کل زندگی او را در بر بگیرد.

وی افزود: با توجه به این نکته، 32 صفحه به کتاب اضافه شد و کتاب تا پایان عمر مرحوم هاشمی رفسنجانی را شامل شده و تا روز جمعه بعد از وفات ایشان آمده و آنجا تمام می‌شود.

این پژوهشگر تاریخی در ادامه با اشاره به اطلاعات اضافه شده به این کتاب گفت: از آنجا که در مجموعه‌مان کار تحقیق و پژوهش تمام نمی‌شود و تحقیقات و فیش‌برداری‌ها ادامه دارد، برای اطلاعات این 32 صفحه از داده‌های پنهان استفاده نکردیم و از منابع آشکار برای این بخش استفاده شده است.

او اضافه کرد: همچنین تعدادی عکس هم به کتاب اضافه شده، که برخی خریداری شد و برخی از سوی خانواده در اختیار مجموعه گذاشته شد.

شیرعلی‌نیا گفت: اطلاعات این بخش را به خانواده مرحوم هاشمی رفسنجانی فرستادم و دیدند ولی صحبتی سر آن نداشتند و طبق مشی مرحوم هاشمی که در زمان چاپ همین کتاب دخالتی در اصل آن نداشتن، خانواده‌شان نیز دخالتی نکردند.

وی در پایان گفت: از آنجا که چاپ اول کتاب 10هزار نسخه بود و در ابتدا 5هزار نسخه از آن چاپ شده بود و باقی را به تدریج داشتیم چاپ می‌کردیم، که با درگذشت مرحوم هاشمی، 5هزار نسخه دوم را با ویرایش منتشر کردیم و این 32 صفحه را به آن افزودیم که قیمت ویرایش چاپ اول در این ویرایش تغییری نکرده است.


منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .