تبیان، دستیار زندگی
آقاباقری گفت: عامه مردم از حقوق اولیه خود مانند معاملات موجر و مستاجر، حق و حقوق طلاق و دیگر مباحث حقوقی و قضایی اولیه آگاهی کافی ندارند، از این رو معاونت فرهنگی دادگستری اقدام به اجرای طرح قانون سلام کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اجرای طرح "قانون سلام" با رویکرد آموزش امور قضایی و حقوقی

آقاباقری گفت: عامه مردم از حقوق اولیه خود مانند معاملات موجر و مستاجر، حق و حقوق طلاق و دیگر مباحث حقوقی و قضایی اولیه آگاهی کافی ندارند، از این رو معاونت فرهنگی دادگستری اقدام به اجرای طرح قانون سلام کرده است.

بخش حقوق تبیان

مهدی آقا باقری

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مرکزی؛ مهدی آقا باقری،  معاون فرهنگی دادگستری کل استان مرکزی گفت: یکی از دغدغه های معاونت فرهنگی دادگستری ارتقاء سطح آگاهی‌های حقوقی برای  کاهش آمار جرائم و منتج شدن این امر مهم به کاهش پرونده های ورودی به دادگستری است.

وی اضافه کرد: در بخش ارتقاء فرهنگ حقوقی عمده رسالت سنگین فرهنگ سازی برعهده معاونت های فرهنگی و اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم است، اگر رویکرد و برنامه های  فرهنگی در دستگاه های مختلف همسو و هم جهت با یکدیگر با پرهیز از موازی کاری فعالیت کنند قطعاً در آینده ای نه چندان دور شاهد کاهش چشمگیر آمار جرائم در سطح جامعه خواهیم بود.

آقاباقری ادامه داد: معاونت فرهنگی  و معاونت اجتماعی دادگستری استان مرکزی درصددست در راستای جلوگیری از افزایش آمار جرائم و کاهش محسوس پرونده های ورودی به دادسراها طرح قانون سلام را با مشارکت صدا و سیمای استان اجرایی کند.

وی در تشریح نوع اجرای طرح قانون سلام گفت: در خصوص ارتقاء فرهنگ عمومی و آشنایی عامه مردم با مباحث قانونی و قضایی طرح مذکور با مشارکت صدا و سیمای استان اجرا می‌شود.

آقاباقری تصریح کرد: عامه مردم از حقوق اولیه خود مانند معاملات موجر و مستاجر، حق و حقوق طلاق و دیگر مباحث حقوقی و قضایی اولیه آگاهی کافی ندارند، از این رو معاونت فرهنگی دادگستری اقدام به اجرای طرح قانون سلام کرده است.

آقاباقری تصریح کرد: عامه مردم از حقوق اولیه خود مانند معاملات موجر و مستاجر، حق و حقوق طلاق و دیگر مباحث حقوقی و قضایی اولیه آگاهی کافی ندارند، از این رو معاونت فرهنگی دادگستری اقدام به اجرای طرح قانون سلام کرده است. وی از حضور کارشناسان خبره دادگستری در حوزه قضا و حقوق خبر داد و افزود: مباحث به صورت روشی کاربردی با لسانی ساده برای مردم بازگو می‌شود.

به گفته این مقام مسئول ضبط برنامه قانون سلام از اواخر دی ماه سال جاری آغاز می شود و از بهمن ماه به مدت 2 ماه هفته ای دو نوبت از سیمای آفتاب استان پخش خواهد شد.

معاون فرهنگی دادگستری کل استان مرکزی در بخش پایانی سخنان خود خشونت و توهین، طلاق و خانواده، اعتیاد و مواد مخدر، جرائم رایانه ای و فضای مجازی، حقوق اجتماعی از جمله موارد مورد بحث است.

منبع: میزان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .