تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل کانون و پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد با اشاره به تدوین برنامه های متنوع ویژه دهه فجر در این اداره کل، از رونمایی اثر موسیقایی نمایشی «روزشمار عاشقی» ویژه دهه فجر در استان یزد خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رونمایی از «روز شمار عاشقی» ویژه دهه فجر

مدیر کل کانون و پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد با اشاره به تدوین برنامه های متنوع ویژه دهه فجر در این اداره کل، از رونمایی اثر موسیقایی نمایشی «روزشمار عاشقی» ویژه دهه فجر در استان یزد خبر داد.

بخش هنری تبیان
دهه فجر

«عباسعلی دانافر» در مورد برنامه‌های دهه فجر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان - منطقه یزد، با بیان این‌که مسئولیت تدوین و برنامه ریزی کمیته کمتیه کودک و نوجوان دهه‌فجر استان به عهده اداره کل کانون و پرورش فکری کودکان و نوجوانان گذاشته شده است، اظهار کرد: هدف اصلی این کمیته آشنایی نسل جدید انقلاب با آرمان‌ها، اهداف و خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون است.

وی عبارت"گفتمان انقلاب اسلامی زمینه ساز امنیت پایدرا و تحقق اقتصاد مقاومتی است" را شعار سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: بیش از 100 برنامه فرهنگی، هنری، آموزشی و تبیینی ویژه ایام الله دهه فجر امسال در کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر یزد تهیه و تدوین شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان یزد در ادامه با اشاره به این‌که برنامه‌های فرهنگی این اداره کل قبل از آغاز رسمی مراسم‌های دهه فجر در استان آغاز می‌شود، افزود: برگزاری جشن استقبال از بهار در تاریخ 11 بهمن ماه، در محل کوچه انقلاب یزد از جمله برنامه‌های در دستور کار این اداره کل است.

دانافر بیان ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی با زبانی متفاوت و قابل فهم برای کودکان را مهمترین هدف کمیته کودک و نوجوان دهه فجر در یزد دانست و بیان کرد: جذب مشارکت جوانان و نوجوان در برگزاری برنامه‌ها و مناسبت‌های ملی و مذهبی نقش مهمی در انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل جدید ایفا می‌کند.

این مقام مسئول رونمایی از اثر موسیقایی نمایشی روزشمار عاشقی، اجرای اثر موسیقی کتاب فرشته از آسمان، برگزاری 22 جشن در 22 مرکز کانون پرورشی فکری استان، فستیوال فیلم کارتن با موضوع آزادی، انقلاب و حماسه و برگزاری ویژه برنامه تأتر کوچک، از جمله برنامه‌های در دستور کار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد در دهه فجر امسال است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد در پایان معرفی شخصیت‌های برجسته انقلاب اسلامی در مراکز آموزشی را از دیگر اقدامات موثر در راستای تبیین انقلاب به کودکان و نوجوانان عنوان کرد و ادامه داد: غبارروبی گلزار شهدا توسط کودکان و نوجوانان و همچنین برپایی ایستگاه‌های فرهنگی هنری در مسیر راهپیمایی برای کودکان شرکت کننده در این رویداد ملی، از دیگر برنامه‌های در دستور کار ستاد دهه فجر استان یزد اشت.


منبع: ایسنا