وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
امیری اصفهانی درباره نقش داوری در رفع موانع تولید و کاهش پرونده های قضایی اظهار کرد: داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش بسیار کلیدی را ایفا کرده و می تواند شرایط بهتری را برای فعالیت ها فراهم کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش کلیدی ایفا می‌کند

امیری اصفهانی درباره نقش داوری در رفع موانع تولید و کاهش پرونده‌های قضایی اظهار کرد: داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش بسیار کلیدی را ایفا کرده و می‌تواند شرایط بهتری را برای فعالیت‌ها فراهم کند. 

بخش حقوق تبیان

داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش کلیدی ایفا می‌کند

مهدی امیری اصفهانی قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در کارگاه آموزشی آشنایی با اصول داوری سازمانی در صنایع و اصناف که به همت معاونت اجتماعی دادگستری و اتاق بازرگانی ایران و خراسان برگزار شد، گفت: اکنون در شرایطی هستیم که بی توجهی به اقتصاد، کیان انقلاب اسلامی را به خطر خواهد انداخت. چون اقتصاد ارتباط مستقیم با رفاه جامعه دارد و از این حیث قوه قضائیه مکلف است از هر چیزی که مربوط به حقوق عمومی و رفاه اجتماعی می‌شود صیانت کند.

وی اظهار کرد: قوه قضائیه از شرایط قانونی برای استیفای حقوق جامعه و احیاء شرایط تولید حمایت و در جهت رفع موانع تولید گام بر می‌دارد.

این مقام مسئول درباره نقش داوری در خصوص رفع موانع تولید و کاهش پرونده‌های قضایی اظهار کرد: داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش بسیار کلیدی را ایفا می‌کند و می‌تواند شرایط بهتری را برای فعالیت‌ها فراهم کند. زیرا در فرایندهای رسیدگی، برخی از موانع بسیار سخت و دشوار است ولیکن داوری می‌تواند بسیاری از موانع موجود را از میان بردارد.

امیری اصفهانی، ضرورت استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور در خصوص رفع موانع تولید را یادآور شد و گفت: در شرایط فعلی کشور نقشه آمایش تولید به وجود نیامده و حتی بسیاری از رفتار مدیران متعارض است و این رفتارها از موانع اصلی تولید به حساب می‌آید.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در پایان یادآور شد: رابطه انکار ناپذیری میان داوری و صنعت وجود دارد و امیدواریم عرصه داوری مورد غفلت قرار نگیرد.


منبع: میزان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین