تبیان، دستیار زندگی
معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: روز گذشته با گذشت یک خانواده و اولیاء دم یک مقتول، طناب مجارات از گردن جوانی باز شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گذشت یک خانواده، طناب مجازات را از گردن جوانی باز کرد

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: روز گذشته با گذشت یک خانواده و اولیاء دم یک مقتول، طناب مجارات از گردن جوانی باز شد.

بخش حقوق تبیان

قتل

احمد جعفری روز چهارشنبه افزود: این خانواده بزرگوار از قاتل فرزند خود که دوست وی نیز بوده ، گذشت کردند. وی اظهار کرد: قاتل چهار سال قبل در شهرستان آق قلا و در حالت غیرطبیعی در یک مشاجره لفظی کنترل خود را از دست داده و با وارد کردن ضربات چاقو به دوستش، موجبات قتل او را فراهم کرد.

قاتل چهار سال قبل در شهرستان آق قلا و در حالت غیرطبیعی در یک مشاجره لفظی کنترل خود را از دست داده و با وارد کردن ضربات چاقو به دوستش، موجبات قتل او را فراهم کرد.

جعفری گفت: در این پرونده خانواده مقتول برای وی درخواست قصاص نفس کردند و پس از صدور حکم در استان، دیوان عالی کشور نیز آن را تایید کرد، اما با توجه به ندامت قاتل و جلسات متعدد با اولیای دم و تلاش شورای حل اختلاف، این خانواده بزرگوار با دادن رضایت و بدون دریافت دیه از حق قصاص شرعی و قانونی خود گذشت و لبخند را به قاتل و خانواده اش هدیه داد.

وی همچنین افزود که امروز در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان قضایی استان گلستان در آق قلا از اقدام نیک این خانواده قدر دانی خواهد شد. به گفته جعفری، با آزادی این فرد تعداد کسانی که از ابتدای امسال توسط اولیای دم بخشیده شده اند به پنج نفر رسید.


منبع: ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .