تبیان، دستیار زندگی
ست  حضرت آیت الله العظمی فاضل لنكرانی از مراجع تقلید  در دیدار مهندس محمود فرشیدی وزیر آموزش و پرورش بر جلوگیری از انحراف جوانان از دوران كودكی تأكید كردند و مسئولین آموزش و پرورش را جامعه ساز آینده كشور اسلام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش و پرورش جامعه‌ساز آینده نظام اسلامی است

حضرت آیت الله العظمی فاضل لنكرانی از مراجع تقلید  در دیدار مهندس محمود فرشیدی وزیر آموزش و پرورش بر جلوگیری از انحراف جوانان از دوران كودكی تأكید كردند و مسئولین آموزش و پرورش را جامعه ساز آینده كشور اسلامی معرفی كردند.

به گزارش خبرنگار تباین به نقل از  رسا، حضرت آیت الله العظمی  فاضل لنكرانی تنها وزارت‌خانه مرتبط با جوانان مسلمان در كشور را وزارت آموزش و پرورش معرفی كردند و فرمودند: شما مسئولین آموزش و پرورش امانت‌دار فرزندان و امید‌های آینده این كشور هستید كه والدین آن‌ها مسلمان هستند و فرزندان خود را در اختیار این نهاد قرار می‌دهند.
ایشان تعلیم در دوران كودكی را بسیار مهم برشمردند و گفتند: جلوگیری از انحراف جوانان و نوجوانان باید از همان دوران كودكی آغاز شود. اگر در كودكی به عنوان یك مسلمان واقعی تربیت شوند هیچ زمینه انحرافی در آن‌ها به وجود نخواهد آمد. اگر بخواهیم دانش آموزان امروز بتوانند فردا به این نظام اسلامی خدمت كنند و مسئولیت این كشور را بر عهده بگیرند باید از دوران تحصیل مورد تربیت اسلامی قرار گیرند.
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم تعلیم و تربیت را بسیار سنگین و مسئولیت آور معرفی كردند و یاد آور شدند: شما جامعه ساز آینده كشور هستید. این وظیفه به غیر از شما بر عهده هیچ وزارت‌خانه دیگری نیست. سعی كنید در این راه با دقت پیش بروید و در مرحله اول به خداوند توكل كنید.
ایشان در ادامه ابراز امیدواری كردند: مسئولین جدید وزارت آموزش و پرورش بتوانند خدمتی به جامعه اسلامی آینده كشور انجام دهند. زیرا جوانان امروز هستند كه مسئولیت فردا را قبول و انقلاب اسلامی ایران را حفظ می‌كنند.
گفتنی است در آغاز این دیدار، محمود فرشیدی وزیر آموزش و پرورش گزارشی از اقدام‌های انجام گرفته در این وزارت‌خانه در دوران تصدی خود را ارائه كرد.