تبیان، دستیار زندگی
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بازپرس پرونده اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی را با توجه به مدارک موجود از ابتدای رسیدگی به پرونده تاکنون تایید کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تایید اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بازپرس پرونده اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی را با توجه به مدارک موجود از ابتدای رسیدگی به پرونده تاکنون تایید کرد.

بخش حقوق تبیان

اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت توسط بازپرس پرونده تایید شد

یدالله موحددر دیدار با امام جمعه جیرفت افزود: پرونده اختلاس مالی دانشگاه علوم پزشکی توسط سازمان بازرسی استان کرمان تشکیل شد.
وی ادامه داد: طی این پرونده وجوهی به بیت المال بازگشت داده و پنج متهم نیز بازداشت شدند.
وی اظهار کرد: دستگاه قضایی تلاش می کند تا هر چه سریعتر به پرونده اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت رسیدگی شود.
وی به سفرهای شهرستانی برای سرکشی به حوزه های قضایی اشاره کرد و گفت: در جنوب کرمان 9 حوزه قضایی وجود دارد و این منطقه یک سوم جمعیت استان کرمان را تشکیل می دهد، لذا باید به این منطقه توجه خاصی شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: سال گذشته سه حوزه قضایی در بخش ساردوئیه، فاریاب و جازموریان به مجموعه دستگاه قضایی جنوب کرمان و 12 نفر به قضات این منطقه اضافه شد تا خدمات رسانی بهتری به مردم این منطقه انجام شود.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی ساختمان اداری شهرستان های رودبار جنوب و قلعه گنج در 2 طبقه آغاز شد و این ساختمان ها طی یکسال آینده به بهره برداری می رسد.
وی گفت: ماهانه یکهزار و 800 پرونده وارد سیستم قضایی شهرستان جیرفت می شود و 16قاضی به این اختلافات و دعاوی رسیدگی می کنند.
موحد افزود: در حوزه امنیت نیز فعالیت خوبی در استان کرمان انجام شده لذا در این زمینه 18 فقره پرونده تعیین تکلیف شده است.
وی ادامه داد: در مورد پروندهای خاصی که جنبه امنیتی دارد سعی شده در کوتاهترین زمان به این موارد رسیگی شود.
وی با بیان اینکه امنیت مطلوبی بر جنوب کرمان حاکم است، تصریح کرد: باند ناامنی و سازمان یافته در منطقه جنوب کرمان وجود ندارد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان به مسئله حقابه هلیل رود اشاره کرد و گفت: این مسئله یکی از دغدغه مردم جنوب کرمان است.
وی افزود: دستگاه قضایی به موضوع حقابه هلیل رود ورود نکرده است و فقط یک مورد شکایت یکی از شهروندان عنبرآبادی بوده که با توجه به محل رسیدگی به دادگاه شهرستان رابر ارجاع داده می شود.
وی با اشاره به مشکل مکانی و حجم زندانیان زندان جیرفت گفت: با نامه نگاری هایی که با سازمان زندان ها صورت گرفته است، امیدواریم با تامین اعتبار به مکان مناسبی انتقال داده شود.
وی به مشکل اراضی ورودی شهر جیرفت اشاره کرد و گفت: زمین خواری در حجم قابل توجه منتفی شده است لذا این وضعیت با هوشیاری دستگاه قضایی و سازمان های مربوطه انجام شده است.
وی افزود: در سال جاری 400 هکتار از اراضی دولتی برگشت داده شده که این نشان از عزم دستگاه قضایی در مبارزه با زمین خواری است.
رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات جیرفت نیز ضمن تقدیر از شفاف سازی رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: 44 نشریه و 10 سایت محلی در این منطقه فعال است که ظرفیت بسیار خوبی است.
بختیار مجاز با اشاره به مستقل شدن دادگاه کیفری شماره یک جیرفت افزود: با توجه به تعداد بالای رسانه ها در منطقه جنوب کرمان، راه اندازی شعبه و شورای حل اختلاف مطبوعات این منطقه ضروری است لذا امیدواریم این مهم میسر شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این نشست ها ادامه پیدا کند چرا که اصحاب رسانه نماینده افکار عمومی هستند.


منبع: ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .