تبیان، دستیار زندگی
در هفته های اخیر اخبار زیادی در مورد برنامه ریزی مارک زاکربرگ برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر شده بود که سرانجام به طور رسمی توسط وی تکذیب شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تحرکات مشکوک سیاسی مدیر فیس‌بوک

در هفته های اخیر اخبار زیادی در مورد برنامه ریزی مارک زاکربرگ برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر شده بود که سرانجام به طور رسمی توسط وی تکذیب شد.

بخش سیاست تبیان
زاکربرگ

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از تک کرانچ، وی که هر سال یک هدف خاص را برای خود تعریف می کند، امسال قصد دارد به تمامی 50 ایالت آمریکا سفر کند و از نزدیک با ساکنان آنها صحبت کند. همین هدف گذاری باعث شده بود که عده ای تصور کنند وی به دنبال کسب عنوان رییس جمهور آمریکا نیز هست.

وی در هفته های اخیر تصریح کرده بود که خداناباور نیست و به دیدگاه های مذهبی احترام می گذارد. تلاش گسترده برای انجام برخی فعالیت های خیریه باز هم بیشتر وی را در مرکز توجه قرار داده است.

تمامی این تحرکات گمانه زنی در مورد اهداف پنهان سیاسی زاکربرگ را تشدید کرده است. اما وی در مصاحبه ای با سایت بازفید گفته که من بر روی ساختن اجتماعمان در فیس بوک متمرکز شده ام و بر روی ابتکار عمل چان زاکربرگ کار می کنم.

با این حال صاحب نظران می گویند وی نگفته که هرگز به دنبال ریاست جمهوری نیست و صرفا تلاش برای چنین کاری را در حال حاضر رد کرده است. ظاهرا زاکربرگ در حال حاضر اولویت های دیگری دارد و نمی خواهد اغراض سیاسی را دنبال کند.

با توجه به پیوندهای گسترده زاکربرگ با دموکرات ها قبلا گفته می شد که ممکن است وی به دنبال پست فرمانداری کالیفرنیا یا برعهده گرفتن پست وزارت در کابینه رییس جمهور باشد، اما حالا امیدها در این زمینه کمرنگ شده است.


منبع : فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .