تبیان، دستیار زندگی
رنگ کردن ابرو هم مانند رنگ کردن مو، از کارهای زیبایی بسیاری از خانم هاست. اما می توانید بدون حضور در آرایشگاه و در خانه خودتان ابروهایتان را رنگ کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راهنمای رنگ ابرو در خانه

رنگ کردن ابرو هم مانند رنگ کردن مو، از کارهای زیبایی بسیاری از خانم هاست. اما می توانید بدون حضور در آرایشگاه و در خانه خودتان ابروهایتان را رنگ کنید.

فرآوری: زینب عشقی_ بخش زیبایی تبیان

راهنمای رنگ ابرو در خانه

استفاده از رنگ های شیمیایی برای ابرو به خصوص برای خانم هایی که موهایشان را رنگ می کنند، امروزه بسیار متداول شده، یکی از تفاوت هایش با رنگ مو این است که رنگ ابرو  زود از بین می رود، حتی قبل از درآمدن ریشه های مویتان و شما مجبورید دوباره ابروهایتان را رنگ کنید، پس رنگ کردن ابرو را یاد بگیرید و در خانه انجام دهید.

مواد مورد نیاز برای رنگ كردن ابروها

1. رنگ مخصوص ابرو و قابل استفاده روی مناطق ظریف مانند اطراف چشم

2. برس رنگ با سر باریك و گوش‌پاك‌كن

3. ظرف شیشه‌ای كوچك كه مواد را درونش مخلوط كنید.

4. اكسیدان مخصوص ابرو

5. پنبه برای پاك كردن رنگ‌ها از روی ابرو

6. وازلین یا كرم برای چرب كردن قسمت‌هایی كه می‌خواهید رنگ نگیرند.

چطور ابروها را روشن كنید؟

كسانی كه ابروهایی ضخیم، زبر و بسیار تیره‌ای دارند برای روشن كردن‌شان دچار مشكل می‌شوند. این افراد می‌توانند برای روشن‌ كردن ابروها سراغ دكلره و مواد بی‌رنگ‌كننده بروند؛ البته هنگام كار با این مواد باید بیشتر دقت كنند و هیچ‌گاه به‌طور مداوم ابرو‌ها را دكلره نكنند چون می‌تواند آسیب‌زننده باشد.

1-  كار را با ابروهای تمیز آغاز كنید؛ یعنی باید ابروها پیش از دكلره برداشته و موهای آن مرتب شده‌ باشند همچنین بهتر است قبل از كار با شامپو آنها را بشویید.

خیلی مراقب باشید که در حین رنگ کردن، ماده ی رنگ ابرو به درون چشمهایتان نرود، اگر رفت، سریع آن را با آب بشویید در صورت سوزش زیاد، حتما درون چای سرد شده پلک بزنید و چشمانتان را باز و بسته کنید، و اگر بازهم ادامه داشت، سریع به چشم پزشک مراجعه کنید.

2-   با استفاده از یك گوش‌پا‌ك‌كن پوست اطراف ابرو را با وازلین بپوشانید. این كار پوست را از آسیب‌ها و التهابات ناشی از دكلره محافظت می‌كند به‌خصوص اگر تازه ابروها را برداشته ‌باشید پوست حساس‌تر است و ملتهب می‌شود.

3-    ماده دكلره را آماده كنید و در یك كاسه بلوری بریزید. تهیه ماده دكلره با توجه به نوع آن متفاوت است. می‌توانید از فروشنده یا آرایشگرتان كمك بخواهید. با برس مخصوص رنگ ابرو یا برس تمیز ریمل مواد را روی ابروها بمالید. اگر می‌خواهید همه موها به خوبی رنگ باز كنند چندین‌بار با حركات رفت و برگشتی موها را برس بزنید.

-4    بعد از اینكه ابروها كامل با مواد پوشانده شدند ساعت را نگاه كنید. اگر می‌خواهید ابروها فقط كمی روشن شوند و رنگ باز كنند حدود پنج دقیقه زمان بگیرید اما اگر می‌خواهید خیلی روشن شوند مواد باید حدود 10 دقیقه روی ابرو بمانند. مدام موها را چك كنید تا نسوزند.

5-   مواد را با پنبه یا دستمال كاغذی مرطوب از روی ابرو پاك كنید.

6-   صورت را بشویید و ابروها را با حوله خشك كنید.

7-   در این مرحله ممكن است در رنگ ابروهای‌تان زردی یا نارنجی وجود داشته باشد که می‌توانید با واریاسیون بنفش این زردی را بگیرید. چند قطره واریاسیون را با اكسیدان مخلوط كنید، به ابروها بزنید و حدود 10 دقیقه صبر كنید.

8-    ابروها را بشویید و با حوله خشك كنید. به‌راحتی می‌توانید تفاوت مرحله هفت را با این مرحله متوجه شوید. در اینجا دیگر ابروها زردی ندارند و رنگی طبیعی‌تر به دست آورده‌اند.

9-    اگر كمی ابروها را با مداد و سایه مرتب كنید، دیگر می‌توانید ادعا كنید ابروهایی ایده‌آل دارید.

راهنمای قدم به قدم تیره كردن ابروها

-    با گوش‌پاك‌كن دورتا دور ابرو و محلی را كه نمی‌خواهید رنگ كنید با وازلین یا كرم چرب بپوشانید.

-    رنگ انتخابی را حدود یك سانتی‌متر داخل ظرف شیشه‌ای بریزید و حدود سه قطره اكسیدان روی آن بچكانید. مواد را با برس خوب مخلوط كنید و از قسمت كلفت ابرو خیلی سریع و با دقت تمام بزنید؛ طوری كه همه ابروها با رنگ پوشانده شود.

-   دقت كنید این رنگ خیلی سریع می‌گیرد، معمولا برای رنگ‌های تیره و مشكی یك دقیقه كافی است. با پنبه مرطوب ابروها را تمیز كنید تا جایی كه دیگر پنبه رنگ نگیرد.

-    بیشتر از دو تا سه دقیقه رنگ را نگه ندارید برای اینكه شما به‌راحتی می‌توانید دوباره ابروها را تیره كنید ولی روشن كردن رنگ تیره بسیار سخت است.

و به یاد داشته باشید:

به دلیل نسبت کمتر موی ابرو از سر و کوتاه‌تر بودن آن‌ها، نباید از اکسیدان مو  برای ابرو استفاده کنید. اکسیدان ابرو ضعیف تر است. می‌توان تا اکسیدان6 هم برای ابروها به کار برد. البته اکسیدان 3 یا کمتر بهتر می‌باشد.

برای انتخاب رنگ ابرو می‌توانید تنها به رنگ پوستتان دقت کنید. ابروهای روشن در صورت کسانی که پوست سبزه دارند چهره را بازتر می‌کند. برای موهای گروه قرمز با هر رنگ پوستی باید ابروها را تیره  نگه‌ دارید.

توجه داشته باشید، رنگ کردن ابروها می‌تواند باعث خشکی و شکنندگی موهای ابرو شود اما این کار به هیچ عنوان باعث از بین رفتن ریشه ابروها نمی‌شود ضمن اینکه وقتی خانم‌ها ابروهای خود را روشن می‌کنند به طور طبیعی ممکن است این روشن شدن موها باعث کم پشت‌تر به نظر رسیدن آنها شود.

خیلی مراقب باشید که در حین رنگ کردن، ماده ی رنگ ابرو به درون چشمهایتان نرود، اگر رفت، سریع آن را با آب بشویید در صورت سوزش زیاد، حتما درون چای سرد شده پلک بزنید و چشمانتان را باز و بسته کنید، و اگر بازهم ادامه داشت، سریع به چشم پزشک مراجعه کنید.

نکته ی دیگر این که به دلیل حساسیت فوق العاده ی پوست کنار چشم، حتما قبل از رنگ ابرو، آن را تست کنید بدین صورت که به اندازه ی نصف ناخن رنگ را روی پوست کنار گوشتان بمالید، در صورت عدم قرمزی و خارش، اقدام به رنگ کردن ابرو کنید.


منابع: برترین ها، مجله ایده آل، وی کی 4050

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.