تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: روزهای خوبی برای سینمای جوان ایران در راه است و دولت تدبیر و امید به سینمای تدبیر و امید تحقق بخشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایوبی: جشنواره‌ی فجر امسال مصداق سینمای امید است

‌رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: روزهای خوبی برای سینمای جوان ایران در راه است و دولت تدبیر و امید به سینمای تدبیر و امید تحقق بخشید.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
title

حجت الله ایوبی در آیین اختتامیه پنجاه و پنجمین جشنواره سینمای جوان، بینالود که شامگاه 4 بهمن ماه در محل سالن سینمایی شهید اصغرزاده برگزار شد، ضمن بیان این مطلب خاطر نشان کرد: جشنواره فیلم فجر امسال مصداق شکل‌گیری سینمای امید در جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: افزایش ساخت سالن‌های سینمایی  در کشور  بیانگر شکل‌گیری سینمای امید در جامعه است و خوشحالیم که موج جدیدی از اندیشه‌ها به سینما ورود پیدا کرده‌اند.

رئیس سازمان سینمایی  با بیان این که امروز سینمای ایران  به سفیر فرهنگی و تمدنی کشور تبدیل شده است، ابراز کرد: جوانانی که آینده سینما را رقم میزنند در حقیقت ساخته بزرگان سینما هستند و تلاش سینماگران پیشکسوت به ثمر نشسته و در شرایط فعلی موجی از اندیشههای جدید به راه افتاده است.

سینمای ایران برای جهان معما است

ایوبی تصریح کرد: سینما ایران برای همه جهان معما است و بسیاری از  جوامع از این موفقیت حسرت می‌خورند، این در حالی است که فرهنگ و تمدن را نمی‌توان با پول خرید.

وی با بیان این که پشتوانه سینمای ایران فرهنگ و اصالت است، اضافه کرد: با وجود این دو پشتوانه دلیل موفقیت ما روشن است، ما در کشور حافظ، سعدی و شمس  هستیم و در این فضا آثار هنری و خلاقانه به وجود می‌آید.

رئیس سازمان سینمایی  با اشاره به این مطلب که ایران به دلیل ظرفیت‌های عمیق فرهنگی می‌تواند در عرصه سینما موفق عمل کند، عنوان کرد: خانواده سینما در کشور از هفت میلیون نفر به 24 میلیون نفر رسیده و فروش‌های افسانه‌ای در کشور در حال رقم خوردن است.

ایوبی با بیان این که سینمای جوان افتخار ما محسوب می شود، اظهار کرد: از بین 44 فیلم  جشنواره‌ی بینالود، حدود نیمی از آنها متعلق به جوانان است که این امر جهش بسیار بزرگ در سینمای ایران به شمار می‌رود.

در ادامه مراسم برگزیدگان جشنواره به شرح زیر اعلام شدند:

هیت داوران از رویا افشار برای بازی در فیلم «اول پائیز» تقدیر کرد.

در بخش پژوهش فیلم ، سید محمد موسوی برای فیلم «پرده خیال» از تربت جام جایزه گرفت. در بخش فیلمنامه یوسف کارگر برای فیلم «آغی» از ارومیه، در بخش تصویربرداری علی طالبی برای فیلم «قرمز» از بیرجند ، در بخش تدوین محسن عقیلی برای فیلم «پسرم» از مشهد ، در بخش صدابرداری و صدا گذاری بهروز شهامت و مجید نجاتی برای فیلم «پسر» از اردبیل ، در بخش جان بخشی در آثار پویانمایی زهرا خورشیدی برای فیلم «رویای کاغذی» از هادی شهر،در بخش بهترین فیلم پویانمایی المیرا باقرزاده و ﻣﻮﻧﺎ ﻋﺒﺪﺍﻟﻪ ﺷﺎﻫﯽ برای فیلم «پسرک» از تنکابن جایزه گرفتند.

همچنین جایزه بهترین فیلم مستند به رضا غلامی مطلق برای فیلم «بخشی» از بجنورد رسید و جایزه بهترین فیلم تجربی به مریم فیروزی برای فیلم «مرگ موقتی زنبورها» از گرگان تعلق گرفت.

بهترین فیلم داستانی فیلم «گورمردها» ساخته علی مردمی از  ارومیه بود و جایزه استعداد جوان به  ﻋﻠﻴﺮﺿﺎ ﻧﺼﻴﺮی برای فیلم «حذف همه تشریفات یک مراسم ساده» از مشهد، محمد حامد اسدی و  سید حمیدرضا مجتهدزاده برای فیلم «من هم میمیرم اما...» از مشهد رسید.

هیات داوران در این بخش از احسان ملازاده برای فیلم «بازگشت» از مشهد و رضا جمالی برای فیلم «عروسی مسلم» از اردبیل تقدیر کرد.

جایزه بزرگ جشنواره هم به ابوالفضل گلفام برای فیلم «سرباز و شعبده باز» از زنجان رسید.

در این مراسم هنرمندانی چون رویا افشار، داریوش کاردان ، داریوش ارجمند، رضا یزدانی، رضا توکلی حضور داشتند.

پنجاه پنجمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه بینالود در سه بخش عکس، فیلم کوتاه و فیلمنامه با حضور استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی از ۲ تا ۴ بهمن ماه در شهر مقدس مشهد برگزار شد.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .