تبیان، دستیار زندگی
جدیدترین مجموعه نقاشی های بیتا وکیلی، هنرمند جوان و پراستعداد ایرانی جمعه آینده در گالری ایوان به نمایش درخواهد آمد. این مجموعه که عبور باید کرد نام دارد، نشانگر آخرین رویکرد وکیلی به دنیای امروز است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیتا وکیلی به ایوان می آید

جدیدترین مجموعه نقاشی های بیتا وکیلی، هنرمند جوان و پراستعداد ایرانی جمعه آینده در گالری ایوان به نمایش درخواهد آمد. این مجموعه که "عبور باید کرد" نام دارد، نشانگر آخرین رویکرد وکیلی به دنیای امروز است.

فراوری: سمیه رمضان ماهی- بخش هنری تبیان
نمایشگاه بیتا وکیلی

بیتا وکیلی از جمله هنرمندان خوب و شناخته شده ایرانی است که تا کنون چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی از وی در ایران به نمایش درآمده است. همچنین شرکت در حراجی های معتبر بین المللی و حراج بزرگ تهران از دیگر دستاوردهای مهم این بانوی هنرمند است.

استفاده از تکنیک ترکیب مواد با لایه های مختلف رنگی و چسباندنی های مختلف، مانند سوزن منگه پولک، واشر و ...، شناسه کار وکیلی است و آثار او را به چیزی متفاوت و زبانی شخصی تبدیل کرده است.

شاید وکیلی به دلیل نقاشی های خاصی که از ایران کشید بسیار شناخته شده باشد، اما تازه ترین مجموعه اش از فضای جغرافیایی پا فراتر زده و جهانی آرمانی را تجسم می کند؛ جهانی که هنرمند در آن آرمان یکرنگی و نزدیکیِ عالم شرقی با جهان غربی را صورت می بخشد. این مجموعه که "عبور باید کرد" نام دارد شامل ١٢ نقاشی است که جمعه ٨م بهمن در گالری ایوان رونمایی خواهد شد.

وکیلی در این مجموعه نوعی دوگانگی‌ و شرایط عبور از آن را به تصویر می‌کشد. در ابتدا جهان مغشوش امروز ما را تصویر می‌کند و سپس مسیر بیرون رفتن از آن را پیش روی ما می‌گذارد.

تازه ترین مجموعه  نقاشی های بیتا وکیلی از فضای جغرافیایی پا فراتر زده و جهانی آرمانی را تجسم می کند؛ جهانی که هنرمند در آن آرمان یکرنگی و نزدیکیِ عالم شرقی با جهان غربی را صورت می بخشد.

تصویری از سازه‌های فلزی و شهرسازی مدرن در کنار جنبه‌های شرقی و بافت‌های نرم، می‌تواند نشانگر تلاشی برای نزدیکی شرق و غرب باشد.

نقاش در این مجموعه با خوش‌بینی خاصی که نشانگر فرهنگ غنی ایرانی است، برخورد تمدن‌ها را با ترسیم نشانه‌هایی مانند راه‌ها و پل‌ها در کنار فرم‌های جنینی که نمایانگر زندگی هستند به چالش کشیده است.

گفتنی است گالری ایوان همانند نمایشگاه‌های گذشته، درصد متعلق به خود از محل فروش این آثار را به یکی از خیریه‌های معتبر اهدا خواهد کرد.

نمایشگاه " عبور باید کرد " 8 تا 22 بهمن ماه 1395 در گالری ایوان به آدرس الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برقرار است و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.


منابع: هنرآنلاین/ ایلنا