تبیان، دستیار زندگی

وقتی ناشتا آب می خورید چه اتفاقی در بدن می افتد؟

محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف آب به صورت ناشتا به درمان میزان زیادی از اختلالات بدن کمک می کند. به همین دلیل در کشوری مانند ژاپن برخلاف کشورهای دیگر مردم کمتر از مشکلاتی مانند دیابت و چاقی مفرط رنج می برد...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نوشیدن آب
اگر چه نوشیدن 4 استکان آب به صورت ناشتا سخت به نظر می رسد اما می توان به صورت تدریجی آب مصرف کرد و میزان آن را افزایش داد تا بدن عادت کند. در فرهنگ روزانه اکثر ژاپنی ها مصرف آب به صورت ناشتا کاملاً جا افتاده است. اگرچه ژنتیک نقش زیادی در لاغری و سلامت بدن ژاپنی ها دخالت دارد اما بدون شک این عادت نیز در عدم چاقی و سلامت بالای این مردم مؤثر است. محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف آب به صورت ناشتا به درمان میزان زیادی از اختلالات بدن کمک می کند. به همین دلیل در کشوری مانند ژاپن برخلاف کشورهای دیگر مردم کمتر از مشکلاتی مانند دیابت و چاقی مفرط رنج می برد. در این مطلب در خصوص اثرات مصرف آب به صورت ناشتا بیشتر صحبت می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

مصرف آب به صورت ناشتا: کمک به دفع سموم بدن

آب باعث تحریک طبیعی حرکات روده می شود. در طول شب بدن مشغول فرآیندهای احیا شده و به دفع تمام سموم خود می پردازد. به همین دلیل است که نوشیدن آب با معده خالی به بدن کمک می کند تا این سموم شبانه را راحت تر دفع کند و شاداب و سلامت بماند. یادتان باشد نوشیدن آب زیاد به افزایش تولید سلول های عضلانی و سلول‌های جدید خونی کمک می کند. این دو مسئله نیز در کاهش سموم بدن نقش مؤثری دارند.

مصرف آب به صورت ناشتا: کاهش وزن به شیوه ای سالم

زمانی که با معده خالی آب می‌نوشید بدنتان سموم را دفع کرده و عملکرد دستگاه ایمنی تان را بهبود می دهد. در نتیجه احساس گرسنگی تان کاهش یافته و میل کمتری به ریزه خواری و پرخوری خواهید داشت. این کار همچنین مانع از اضافه وزن ناشی از پرخوری و اضطراب و دیگر عوامل می شود.

دهیدراته شدن بدن نه تنها روی پوست بلکه روی رشد و وضعیت موها نیز تأثیر منفی می‌گذارد. نوشیدن آب کافی باعث تغذیه بهتر موها از درون شده و سلامت آن‌ها را ارتقا می‌دهد. باید بدانید که آب یک چهارم وزن کل موها را در بر می‌گیرد. این بدین معنی است که اگر شما آب اندکی بنوشید موهایتان شکننده و خیلی نازک می‌شوند

 

مصرف آب به صورت ناشتا: تسکین اسیدیته و سوءهاضمه

سوءهاضمه معمولاً در اثر افزایش اسید معده بروز می کند. اگر به طور مرتب معده تان اسیدی می شود مصرف آب به صورت ناشتا کمک زیادی به رفع مشکل می کند. نوشیدن آب با معده خالی باعث می شود اسیدی که بالا آمده است به سمت پایین و جایگاه خود برگردد. به این ترتیب مشکل ترش کردن و سوزش معده برطرف می شود. علاوه بر این با همین کار ساده معده تان را برای دریافت صبحانه آماده می کنید.

مصرف آب به صورت ناشتا: بهبود وضعیت پوست

دهیدراته شدن (کم آبی) یکی از عوامل اصلی بروز چین و چروک زودهنگام و منافذ باز پوست است. مصرف آب کافی به کاهش چنین مشکلاتی کمک می کند. مصرف 2 استکان آب با معده خالی باعث افزایش جریان خون در زیر پوست شده و باعث می شود که پوستتان درخشان و صاف شود. از طرف دیگر با مصرف بیشتر آب در طول روز بدنتان به درستی از شر سموم انباشته شده خلاص می شود که این مسئله نیز روی شادابی پوست تأثیر دارد.

مصرف آب به صورت ناشتا: زیبایی، سلامت و نرمی موها

دهیدراته شدن بدن نه تنها روی پوست بلکه روی رشد و وضعیت موها نیز تأثیر منفی می گذارد. نوشیدن آب کافی باعث تغذیه بهتر موها از درون شده و سلامت آن‌ها را ارتقا می دهد. باید بدانید که آب یک چهارم وزن کل موها را در بر می گیرد. این بدین معنی است که اگر شما آب اندکی بنوشید موهایتان شکننده و خیلی نازک می شوند. نوشیدن آب با معده خالی باعث می شود در کوتاه مدت و با کمترین تلاش سلامت موها بهبود یافته و ظاهر زیباتری پیدا کنند.


مصرف آب به صورت ناشتا: بهبود سوخت و ساز بدن

نوشیدن آب با معده خالی باعث افزایش 24 درصدی سوخت ساخت بدن می شود. اگر رژیم لاغری سختی در پیش گرفته اید، افزایش سوخت و ساز بدنتان نشان می دهد که دستگاه گوارش به نفع شما کار می کند. شما می توانید با هضم سریع تر غذاها رژیم‌تان را راحت‌تر پیش ببرید. نوشیدن آب به محض بیدار شدن به این امر کمک کرده و همچنین باعث پاکسازی روده می شود. یادتان باشد که با این عادت ساده بدنتان را آماده جذب و پذیرش مواد مغذی بیشتری می کنید.

آب، کاهش وزن،

 

مصرف آب به صورت ناشتا: پیشگیری از سنگ کلیه و عفونت های ادراری

نوشیدن آب به صورت ناشتا تأثیر زیادی در سلامت کلیه ها و مثانه دارد. این یک واقعیت است که با نوشیدن آب با معده خالی اسیدهایی که باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند راحت تر رقیق می شوند. در عین حال نوشیدن آب زیاد بدن را در مقابل انواع عفونت های تولید شده از سموم محافظت کرده و سلامت مثانه را ارتقا می دهد.

 

مصرف آب به صورت ناشتا: افزایش قدرت ایمنی بدن

نوشیدن آب با معده خالی باعث شستشو و حفظ تعادل سیستم لنفاتیک می شود. این مسئله نیز به بهبود عملکرد دستگاه ایمنی بدن کمک می کند. زمانی که قدرت دفاعی بدن بالا باشد از بروز بیماری های متعدد پیشگیری می شود.

چگونه باید آب کافی مصرف کرد؟

تمام کاری که باید انجام دهید این است که بعد از بیدار شدن و قبل از خوردن چیزی و مسواک زدن 3 تا 4 فنجان آب بنوشید. حدود 45 دقیقه صبر کرده و سپس صبحانه تان را میل کنید. در ادامه روز حداقل نیم ساعت قبل از خوردن، آب بنوشید و بعد از غذا تا حدود یک تا دو ساعت بعد، آب مصرف نکنید. درست است که نوشیدن 4 استکان آب با معده خالی کار ساده ای به نظر نمی رسد اما با این حال این کار مؤثر است. می توانید با میزان کم شروع کنید. سپس که بدنتان عادت کرد این میزان را به شیوه تدریجی افزایش دهید تا به 4 استکان برسد.


 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.