تبیان، دستیار زندگی
اسامی 40 کاندیدای ستاد انتخابات این جبهه به جهت بررسی احزاب و معرفی افراد مدنظر به شورای مرکزی تقدیم و مقرر شد احزاب عضو درباره این اسامی نظرات و آرای خود را اعلام کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شمارش معکوس اعلام نامزدهای اصولگرا

اسامی 40 کاندیدای ستاد انتخابات این جبهه به جهت بررسی احزاب و معرفی افراد مدنظر به شورای مرکزی تقدیم و مقرر شد احزاب عضو درباره این اسامی نظرات و آرای خود را اعلام کنند.

فرآوری:آزاده مرنی -بخش سیاست تبیان

شمارش معکوس اعلام نامزدهای اصولگرا

از نخستین روزهای آغاز موج اولیه ی انتخابات که چند ماه پیش بود؛ اصلاح طلبان و اعتدالیون قاطعانه تنها کاندید خود را در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده دکتر حسن روحانی معرفی نمودند البته احتمال این که فرد یا افراد دیگری از سوی این جریان به میدان رقابت اضافه شوند هم وجود دارد. اما در جبهه اصولگرایان هنوز اسامی نامزدها نهایی نشده و این موضوع باعث بروز حواشی خاصی شده است که برای حامیان آنها خوشایند نیست.

اسامی 40 کاندیدای جبهه پیروان خط امام و رهبری

اما در این میان جبهه پیروان خط امام و رهبری فعالیت های گسترده ی خود را آغاز نموده و اخیرا نیز سخنگوی آن (سید کمال ‌الدین سجادی) اعلام کرده اسامی 40 کاندیدای ستاد انتخابات این جبهه به جهت بررسی احزاب و معرفی افراد مدنظر به شورای مرکزی تقدیم و مقرر شد احزاب عضو درباره این اسامی نظرات و آرای خود را اعلام کنند. بررسی این اسامی در دستور کار جبهه قرار گرفته و قرار است تا 2 هفته دیگر لیست 21 نفره جبهه پیروان نهایی شود.

در حال حاضر مشغول بررسی اسامی کاندیداهای جبهه پیروان خط امام و رهبری برای انتخابات شورای شهر سال 96 هستیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان به ساز و کار انتخاب اسامی اشاره کرد و گفت: تخصص، کارآمدی، سابقه و رای‌آوری از جمله مؤلفه‌های ما برای انتخاب این افراد است.

جبهه پیروان خط امام و رهبری

جبهه پیروان خط امام و رهبری از جمله تشکل‌های سیاسی اصولگراست که زمینه‌ تأسیس آن در سال 62 شکل گرفت، اما به‌ صورت رسمی از سال 1370 فعالیت خود را آغاز کرد. پس از درگذشت مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی ، محمدرضا باهنر دبیرکلی جبهه پیروان خط امام و رهبری را عهده ‌دار است.

هم ‌اکنون 18 گروه و تشکل سیاسی اصولگرا شامل حزب مؤتلفه اسلامی، جامعه اسلامی مهندسین ، جامعه اسلامی دانشجویان، جامعهٔ اسلامی دانشگاهیان ، جامعهٔ اسلامی پزشکان ، جامعهٔ اسلامی کارمندان ، جامعهٔ اسلامی کارگران ، جامعهٔ اسلامی فرهنگیان ، جامعه اسلامی ورزشکاران ، جامعه اسلامی نمایندگان ادوار مجلس ، جامعه زینب ، جامعهٔ پیروان زینب ، اتحادیه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازاریان، کانون اسلامی فارغ ‌التحصیلان شبه‌ قاره هند ، تشکل فاطمیون ، جمعیت اسلامی فرهنگیان ، جامعهٔ اسلامی جوانان و جامعه جوانان متحد اسلامی عضو این جبهه هستند.

انتخابات شوراها

از دیگر سو "محمدرضا باهنر" رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به نحوه حضور این تشکل در انتخابات شوراها 96، اظهارکرد : جبهه پیروان خط امام و رهبری بخشی از جریان نیروهای انقلابی است و به زودی 21 نفر کاندیدای خود برای انتخابات شوراها را به سازو و کار وحدت این جریان معرفی می ‌کند.

وی افزود: جریان انقلابی برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال96 با سازوکار ائتلافی و وحدت پا به عرصه می ‌گذارد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر مشغول بررسی اسامی کاندیداهای جبهه پیروان خط امام و رهبری برای انتخابات شورای شهر سال 96 هستیم.

جبهه‌ مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

باید توجه داشت که در انتخابات آتی، چه در مورد ریاست جمهوری و چه درباره انتخابات شوراها، موضوع ائتلاف و وحدت کارآمدی یکی از اصول اساسی می باشد که در صورت عدم رعایت آن از سوی اصولگرایان بی تردید شکست بزرگی در انتظارشان خواهد بود. البته در این راستا احزاب و تشکل‌های انقلابی کشور با تاسیس "جبهه‌ مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" به ریاست حجت الاسلام رحیمیان سعی بر رفع اختلاف نظر های داخلی و ایجاد وحدتی بیش از پیش را داشته اند و امید می رود این جبهه کارآیی های لازم در این زمینه را داشته باشد.

اعضای هیئت مؤسس این جبهه را یحیی آل‌اسحاق، مهدی چمران، حمیدرضا حاجی‌بابایی، رضا روستاآزاد، محمود خسروی وفا، مهدی محمدی، علیرضا مرندی، نادر طالب‌زاده و  مرضیه وحید دستجردی تشکیل می‌دهند.

پس از اعلام موجودیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی 360 نفر چهره ملی کشور اعم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرهنگیان و چهره‌های شاخص مذهبی و اقشار مردم از این جبهه حمایت کردند.

منابع : خبرگزاری تسنیم / فارس