تبیان، دستیار زندگی
مدیر آفرینش های ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از انتشار فراخوان شعر «حرفه: جان فشان» ویژه آتش نشانان شهید خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فراخوان شعر «حرفه: جان‌فشان»

مدیر آفرینش‌های ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از انتشار فراخوان شعر «حرفه: جان‌فشان» ویژه آتش‌نشانان شهید خبر داد.

بخش ادبیات تبیان

فراخوان شعر «حرفه: جان‌فشان»

محمدمهدی صمیمی با تسلیت گفتن شهادت آتش‌نشانان غیور کشورمان گفت: بار دیگر در حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو شاهد رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های نیروهای امدادی و آتش‌نشانان عزیز بودیم و این موضوع دل مردم کشور و به‌ویژه شهروندان تهران را به درد آورده است.

او با تاکید بر رسالت سازمان فرهنگی هنری در حوادث و آسیب‌های شهری تصریح کرد: از آنجایی که هنرمندان به نوعی امدادگران فوریت‌های فرهنگی هنری هستند مدیریت آفرینش‌های ادبی سازمان فرهنگی هنری فراخوان شعری را با عنوان «حرفه: جان‌فشان» با موضوع فداکاری و ایثار مجاهدان آتش‌نشان و امدادگر منتشر کرد.

صمیمی افزود: این فراخوان شعر با موضوع گرامی‌داشت شهدای آتش‌نشان به همت سازمان فرهنگی هنری برگزار می‌شود تا التیامی بر زخم خانواده‌های داغدار این حادثه باشد و مجاهدت شهدا و ایثارگران این حادثه در تاریخ ماندگار شود. چون اگر آثار هنری در این حوزه تولید شود، با توجه به اهمیت آن حتماً در تاریخ خواهد ماند. از جهتی آسیب‌های گوناگون روانی‌ای که به اجتماع وارد شده، حتماً باید مورد پرداخت هنری قرار گیرد.

به گفته مدیر آفرینش‌های ادبی سازمان فرهنگی هنری، مدت ارسال آثار برای همایش شعری «حرفه: جان‌فشان» از روز سوم تا ۱۶ بهمن‌ماه تعیین شده و محدودیتی برای قالب‌های شعری وجود ندارد. پس از داوری آثار، شب شعری با حضور خانواده‌های داغدار برگزار می‌شود تا این شعرها خوانده شود و شعرهای برگزیده در قالب کتاب شعری چاپ خواهد شد. علاقه‌مندان به شعر می‌توانند آثار خود را از راه ایمیل ارسال کنند: 1837@farhangsara.ir


منبع:ایسنا