سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس جمهوری جدید آمریکا در واکنش به اعتراضات مردمی گسترده علیه دولتش مدعی شد که معترضان کسانی هستند که در انتخابات شرکت نکردند. برآورد می شود که بیش از ۵ / ۲ میلیون معترض در بیش از ۶۰۰ شهر در سراسر آمریکا به خیابان ها آمدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش ترامپ به اعتراضات: معترضان چرا رای ندادند؟!

رئیس‌جمهوری جدید آمریکا در واکنش به اعتراضات مردمی گسترده علیه دولتش مدعی شد که معترضان کسانی هستند که در انتخابات شرکت نکردند. برآورد می‌شود که بیش از ۵ / ۲ میلیون معترض در بیش از ۶۰۰ شهر در سراسر آمریکا به خیابان‌ها آمدند.

بخش سیاست تبیان
اعتراض به ترامپ

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا مدعی شد که میلیون‌ها معترضی که شنبه در "راهپیمایی زنان" در سراسر آمریکا شرکت داشتند، کسانی هستند که در انتخابات ریاست جمهوری رای ندادند.

او در پیامی توئیتری همچنین مشروعیت دموکراتیک این اعتراضات مردمی را زیر سوال برد و نوشت: اعتراضات دیروز را دیدم اما مگر تازه انتخابات برگزار نشده است! پس چرا این افراد رای ندادند؟ سلبریتی‌ها بد جور لطمه خوردند!

ترامپ ساعاتی بعد در پیام دیگری نوشت: اعتراضات مسالمت‌آمیز مشخصه دموکراسی ماست. حتی اگر گاهی با آن موافق نباشم، این مساله را به رسمیت می‌شناسم که مردم حق دارند آزادانه به بیان عقاید خود بپردازند.

به گفته سازمان‌دهندگان این اعتراضات، حدود پنج میلیون تن در تجمعات مردمی در شهرهای سراسر آمریکا شرکت کردند. هدف این معترضان افزایش آگاهی درباره حقوق زنان و اقلیت‌ها در بحبوحه نگرانی‌ها درباره اظهارات ترامپ در خصوص طیف گسترده ای از گروه‌ها از جمله مهاجران مکزیکی، مسلمانان و معلولان. حضور مردمی در این اعتراضات بیشتر از پیش‌بینی‌ها بود. شماری از بازیگران و هنرمندان آمریکایی از جمله شارلیز ترون، درو بریمور و لنا دانهام و نیز سیاستمدارانی همچون جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در اعتراضات حضور داشتند.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین