تبیان، دستیار زندگی
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نتانیاهو بهتر است به جای صحبت درباره ایران، ملت این کشور و حادثه پلاسکو از آدم کشی و کشتار شدید مردم در فلسطین جلوگیری کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه چه گذشت

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نتانیاهو بهتر است به جای صحبت درباره ایران، ملت این کشور و حادثه پلاسکو از آدم‌کشی و کشتار شدید مردم در فلسطین جلوگیری کند.

بخش سیاست تبیان

در نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه چه گذشت

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری در ابتدا یاد و خاطره قربانیان ساختمان پلاسکو و آتش‌نشانان را گرامی داشت.

وی درباره دستورکار نشست آستانه و اینکه ایران، روسیه و ترکیه گروه‌های معارض را به گفت‌وگو با دولت ترغیب می‌کنند، اظهار داشت: سه کشور به عنوان ناظر تلاش‌هایی را آغاز کردند و بر مذاکرات نظارت و سعی دارند مذاکرات را هدایت کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه آنچه در اولویت اول است تثبیت آتش بس است، گفت: بعید می‌دانم درباره مسایل دیگر گفت‌وگو شود.

قاسمی افزود: ویژگی مهم این نشست این است کشورهای محدودی در این حوزه ورود پیدا کردند و سه کشور منطقه مبتکر این موضوع هستند.

نتانیاهو بهتر است در مورد ایمنبعران، ملت ایران و حادثه پلاسکو صحبتی نداشته باشد و بهتر است از شدت آدم‌کشی و کشتار مردم فلسطین جلوگیری کند. وی گفت در دو سه روز آینده وزیر خارجه و معاون نخست وزیر کویت به تهران خواهند آمد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره تاسیس کمیته دائمی علیه ایران در اتحادیه عرب که توسط وزیر خارجه بحرین عنوان شد، گفت: بحرین دچار بحران داخلی است و برای سوق دادن افکار از این مسئله به دنبال دشمن خارجی بوده و این صحبت تکراری است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: آنها اگر در محیط واقع‌بینانه قرار بگیرند می‌دانند این ادعاها بی‌اساس است. قاسمی در توصیه به مقامات بحرین به آنها گفت به قانون برگردند و از طریق مسالمت‌آمیز مشکلات‌شان را حل کنند.

وی درباره تعیین مسجدی به عنوان سفیر ایران در عراق و واکنش‌هایی که مقامات سعودی داشتند، عنوان کرد: اتهامی‌زنی که توسط برخی از مقامات کشورهای منطقه در مورد ایران مطرح می‌شود، انگیزه‌های آنها از این رفتارها کاملا مشخص است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در خصوص سفیرمان در عراق در خصوص اسمی که آوردید چیزی نمی‌دانم و نمی‌توانم تایید کنم که چه فردی در بغداد سفیر جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و تصور می‌کنم که اینها هنوز گمانه‌زنی های رسانه‌ای و پیش داوری‌هایی است که در خصوص برخی از سفرای ما یا شخصی که احتمالا ممکن است این ماموریت به آن محول شود، مطرح می‌شود و در زمان خود و زمانیکه سفیر جدید بغداد پروسه‌های لازم را طی کرد اعلام خواهیم کرد.

قاسمی در واکنش به پیام نتانیاهو تصریح کرد: نتانیاهو بهتر است در مورد ایمنبعران، ملت ایران و حادثه پلاسکو صحبتی نداشته باشد و بهتر است از شدت آدم‌کشی و کشتار مردم فلسطین جلوگیری کند. وی گفت در دو سه روز آینده وزیر خارجه و معاون نخست وزیر کویت به تهران خواهند آمد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس از سفر وزیر خارجه فرانسه به زودی و ظرف یک هفته آینده به تهران برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک اقتصادی خبر داد.
منبع : خبرگزاری فارس