تبیان، دستیار زندگی
مردم با تشخیص خود فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند، ما هم نباید انتخابات خبرگان را جناحی نکنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان نباید سیاسی باشد

مردم با تشخیص خود فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند، ما هم نباید انتخابات خبرگان را جناحی نکنیم.

بخش سیاست تبیان

انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان نباید سیاسی باشد

یک عضو مجلس خبرگان رهبری، برگزاری انتخابات میان دوره ای خبرگان را منوط به نظر وزارت کشور و شورای نگهبان دانست و تأکید کرد: انتخابات مجلس خبرگان هیچ گاه نباید سیاسی باشد، بلکه بهترین تصمیم، سپردن این انتخاب به تشخیص مردم است.

آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی، در مورد برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان و انتخاب عضو جانشین آیت الله هاشمی رفسنجانی در مجلس خبرگان، اظهار کرد: با توجه به اینکه برنامه ریزی ها برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا انجام شده است، تصمیم برگزاری این انتخابات به همراه انتخابات ریاست جمهوری به عهده وزارت کشور و شورای نگهبان است.

در اوضاع کنونی، کشور نیازمند آرامش است و باید تنش ها و درگیری های سیاسی را به حداقل ممکن برسانیم.

وی در عین حال افزود: البته با توجه به اینکه ظرفیت انتخابات میان دوره ای تنها یک نفر خواهد بود، اصولا حساسیت های سیاسی نباید این انتخابات را تحت تأثیر قرار دهد.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری درباره اینکه چه کسانی ممکن است کاندیدای انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان شوند نیز گفت:  به نظرم صحبت در این موارد و اسم بردن از اشخاص کار درستی نباشد. اصولا آنهایی که می توانند کاندیدا شوند و حائز درجه اجتهاد هستند، نامزد می شوند و مردم یک نفر از آنها را برخواهند گزید.

وی با بیان اینکه بهتر است کار را به خود مردم بسپاریم و از تلاش برای سیاسی کردن این انتخاب توسط هر دو جناح پرهیز کنیم، یادآور شد: مردم با تشخیص خود فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند و ما هم نباید انتخابات خبرگان را جناحی نکنیم.

آیت الله هاشم زاده هریسی گفت: مردم خودشان خوب تشخیص می دهند چه کسی شایستگی نمایندگی آنان در مجلس خبرگان رهبری را دارد؛ بنابراین، لزومی ندارد از هم اکنون با مطرح کردن این مسائل به شکل سیاسی و جناحی، فضا را به سمت تنش و تندی پیش ببریم.

این عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در اوضاع کنونی، کشور نیازمند آرامش است و باید تنش ها و درگیری های سیاسی را به حداقل ممکن برسانیم.
منبع : تابناک