تبیان، دستیار زندگی
وزیر ارتباطات و اطلاعات گفت: روابط عمومی دولت تدبیر وامید ضعیف است و باید حوزه اطلاع رسانی دولت تقویت شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روابط عمومی دولت تدبیر وامید ضعیف است

وزیر ارتباطات و اطلاعات گفت: روابط عمومی دولت تدبیر وامید ضعیف است و باید حوزه اطلاع رسانی دولت تقویت شود.

هومن بهلولی-روابط عمومی

محمود واعظی؛ وزیر ارتباطات و اطلاعات

به گزارش  روابط عمومی، محمود واعظی در جلسه شورای اداری استان زنجان، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را بسیار سخت عنوان کردو افزود: این شخصیت یک روحانی شجاع بود که هفت سال درزمان رژیم شاهنشاهی مبارزات سیاسی داشت.

وی اظهار کرد: این عالم ربانی بعد از  انقلاب هم در عرصه های مختلف فعالیت داشته اند و فقدان این روحانی به عنوان یک مشاور و یاور رهبری وهمراه ملت ایران سخت است و فوت آیت الله هاشمی رفسجانی باعث وحدت شد و  از همه سلیقه ها و جناح ها در مراسم این شخصیت بزرگ حضور داشتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: خوشبختانه در استان زنجان همدلی و همراهی خوبی در بین مسئولین وجود دارد که خود عامل مهم در توسعه برنامه ها است و اگر همدلی بین مسئولین نباشد کارهای بزرگ رقم نمی خوردو در این میان در کار کردن اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد ولی نباید این اختلاف سلیقه ها مانع انجام کارها شود .

واعظی تاکید کرد: زنجان الگو برای همه استانها باید باشد و کشور را باید براساس همدلی جلو برود.

وی  با بیان اینکه گلایه ای  در کشور ما وجود دارد این است که مسئولین دولت کمتر با مردم حرف می زنند، افزود: روابط عمومی مجموعه دولت تدبیر و امید در سراسر کشور ضعیف است.

وزیر ارتباطات و اطلاعات گفت: از  سه سال گذشته مشکلات بر کشور  زیاد بود و ما آوار برداری کردیم و تعییر زیر ساختها زمان بر بوده است.

واعظی افزود: کارهایی در استان زنجان انجام می شود که متعلق به گروه خاصی نیست و اقداماتی که حوزه ارتباطات انجام داده است انقلاب بسیار بزرگی است که باید توسط رسانه ها به خوبی اطلاع رسانی شود تا ضعف این دولت برطرف شود.

وی تصریح کرد: شورای اداری زنجان عالی ترین جلسه استان است و این جلسه در جهت سیاست های دولتی است و با مسائل مختلف مواجه هستیم که باید این گزارش ها به مردم ارائه شود تا مردم از دولت راضی باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: باید خدا  را شاکر بود که امنیت در کشور برقرار است و رهبری مدبر در این کشور راهنمایی های لازم را دارند و این کشور در منطقه  امن است و در منطقه پیرامونی بحران ها و بی ثباتی وجود دارد .

واعظی گفت: امنیت سر مایه مهم کشور است و وجود امنیت باعث توسعه و جایگاه کشور در عرصه بین اللملی بسیار کمک می کند و ارتقای حضور در عرصه بین اللملی را فراهم می کند .

وی ابراز کرد: طی سه سال گذشته توفقیات خوبی در زمینه اشتغال و اقتصاد در سطح کشور ایجاد شده است و تحریم ها  و محدویت هایی که وجود داشت برداشته شد و فشارهای بین اللملی از بین رفت .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:تورم بالای ۴۰ درصد  امروز به زیر ۸ درصد رسیده است و این خبر بسیار مهمی است و همواره به دنبال این بودیم  که تورم را کنترل کنیم .

واعظی با اشاره به اینکه برجام توفقیات خوبی را داشته است، گفت:امسال سال رونق است و شاخص در بخش های مختلف مثبت بوده است .

وی  با بیان اینکه بیکاری مشکل مهم در کشور است، افزود: با رونق کسب و کار در بخش خصوصی اشتغال ایجاد می کنیم و طی یک سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده که اتفاق بسیار خوبی است .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در مقابل بیکاری ۷ الی ۸ سال گذشته نمی توان تحول ایجاد کرد و ما باید فضای آرام در زمینه اشتغال را ایجاد کنیم و رونق به وجود آمده را در چار چوب سیاست های ستادی اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری  ابلاغ کردند را به خوبی انجام دهیم .

برجام برای کلیت نظام است

وی افزود: عده ای فکر می کنند که برجام متعلق به دولت یازدهم است و برجام را خدشه دار کرده و حمله می کنند ولی برجام یک کار جمعی بوده که در کشور انجام شده است .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اگر راهنمایی های مقام معظم رهبری و حمایت مردم نبود کشور ما نمی توانست در مقابل میز مذاکره حضور داشته باشد و با حضور مردم محکم به مذاکره رفتیم و روی اصول خود می ایستیم و این نیروها پشنتوانه برجام هستند .

برجام بستری برای کار کردن است

وی ابراز کرد: برجام بستری برای کار کردن است و صادرات یک میلیون بشکه نفت امروز به دو میلیون و ۹۵۰ هزار بشکه رسیده است و با ۷۰۰ بانک در سراسر دنیا رابطه کار گزاری داریم و خوشبختانه صادرات را افزایش و واردات را کاهش دادیم و تراز مثبت  شده است .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:  ۲۰۰ فروند هواپیما خریداری شده و از این وسیله برای رفاه و توسعه کشور استفاد می شود .

واعظی افزود:زیرساخت‌های استان زنجان هم از نظر شبکه فیبر نوری گسترش خوبی دارد و هم از نظر امکانات و پهنای باند دارای ظرفیت خوبی است که می‌توان در زمینه کسب و کار الکترونیکی فعالیت‌های خوبی انجام داد و در ارتباط با روستاها هم باید امکانات اولیه را فراهم کنیم .

وی افزود: در روستاها کارهای زیادی در حوزه تلفن و ارتباط تلفنی فراهم شده است و در حال حاضر ارائه خدمات اینترنتی به روستاییان مورد توجه است و روستاییان با استفاده از خدمات اینترنتی به کارهای خود رشد داده و از بازار اینترنتی برای فروش محصولات خود استفاده می کنند .