تبیان، دستیار زندگی
بر اساس اعتبارسنجی سایت Easycounter جستجوگر پارسی جو از لحاظ حفظ حریم خصوصی و جست وجوی پاک و امن در وضعیت ممتاز قرار دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پوشش دادن ۴۲۸ میلیون صفحه وب مستهجن آمریکا توسط گوگل؛

سایت Easycounter  پارسی جو را جزو پاک ترین جستجوگره
ا قرارداد

بر اساس اعتبارسنجی سایت Easycounter  جستجوگر پارسی جو از لحاظ حفظ حریم خصوصی و جست‌وجوی پاک و امن در وضعیت ممتاز  قرار دارد.

هومن بهلولی-روابط عمومی

متور جستجوگر پارسی جو

امیرعلی خیراندیش مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو با بیان مطلب فوق اظهار داشت: سایت  Easycounter با تکیه بر معیار جهانی اعتبار سنجی وب سایت ها (My WOT) جستجوگر بومی پارسی جو را به عنوان یکی از امن ترین و پاک ترین جویشگرهای دنیا دانست و آن را در دسته ممتاز جهانی قرار داد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از موسسات پژوهشی بین المللی تحت عنوان "MetaCert" از چند سال قبل تحقیقات گسترده ای را در زمینه محتوای پاک در فضای مجازی آغاز کرد که در تازه ترین گزارش خود افشا کرد آمریکا میزبان 428 میلیون صفحه وب مستهجن است که این آمار نشان می دهد 60 درصد صفحات غیر اخلاقی دنیا در ایالات متحده تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه گوگل در ارائه داده ها به کاربر ملاحظات اخلاقی را حتی برای کودکان هم لحاظ نمی کند، گفت: گوگل مدعی است که درصورت فعال سازی قابلیت جستجوی پاک توسط خود کاربر، پاسخگویی به پرسش ها به صورت پالایش شده و پاک ارائه خواهد شد درحالی که بر اساس گزارش تحلیلی دانشگاه هاروارد، گوگل با وجود تضمین قطعی، باز هم نتوانسته ادعای خود را محقق ‌کند و همین امر ضرورت استفاده از جستجوگر بومی در کشور را بیش از پیش ضروری می‌کند.

مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو ادامه داد: آخرین گزارش سالانه‌ نهاد بین المللی Covenant Eyes که به بررسی گوگل اشاره دارد، نشان می دهد که به دلیل ضعف در کنترل این جویشگر، 13 درصد از جست‌وجوهای انجام گرفته با مضامین غیراخلاقی و نامناسب بوده که اغلب آنها توسط کاربران نوجوانان از سراسر دنیا بوده‌ است، ضمن اینکه این نهاد بین المللی در این گزارش افشا کرد در گوشی های تلفن همراه که گوگل روی آنها نصب است به ازای هر 5 جستجو، بیش از 1 مورد مرتبط با مضامین غیراخلاقی و نامناسب بوده است.

وی با بیان اینکه کاربران ایرانی در رتبه پنجم جهانی استفاده از گوگل قرار دارند، افزود: عدم پالایش و دسترسی آسان به بیش از 400 میلیون صفحه وب مستهجن از طریق گوگل شرایط هشدار دهنده ای را برای نسل جدید ایجاد کرده است که همین امر لزوم فرهنگ سازی در استفاده از جستجوگر بومی پارسی جو را در ایران دوچندان می کند.

خیر اندیش افزود: زمان آن رسیده تا مردم‌ کشورمان با انتخاب جستجوگرهای بومی فرزندان خود را در مقابل محتواهای نامناسب در فضای اینترنت حفاظت کنند.