تبیان، دستیار زندگی
تارنمای روزنامه پرشمارگان فیگارو با تشریح مزیت های گردشگری کشورمان، ایران را مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال 2017 معرفی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران مقصد جذاب گردشگری 2017 از نگاه فیگارو

تارنمای روزنامه پرشمارگان فیگارو با تشریح مزیت های گردشگری کشورمان، ایران را مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال 2017 معرفی کرد.

بخش گردشگری تبیان

 ایران مقصد جذاب گردشگری 2017 از نگاه فیگارو

به گزارش تبیان از ایرنا ؛ در تارنمای این روزنامه فرانسوی آمده است: ایران یک سال پس از لغو تحریم ها بیش از پیش میزبان گردشگران فرانسوی بوده است؛ گردشگرانی کنجکاو و روشنفکر که قدم بر کشور تضادها می گذارند و آژانس های گردشگری بر غنای فرهنگی این کشور تاکید دارند.

دراین گزارش با اشاره به آمار اتحادیه « Seto»(اتحادیه شرکت های گردشگری فرانسه) آمده است: در یک سال گذشته و پس از لغو تحریم ها علیه ایران، شاهد افزایش 144 درصدی سفرها یعنی افزایش چهار هزار نفری مشتریان سفر به این کشور بودیم.

این گزارش آمار یاد شده را هرچند کم، اما در حال تبدیل شدن به یک گرایش ارزیابی و ایران را مقصد گردشگری برای کسانی معرفی می کند که دوستدار فرهنگ، هنر و ادب هستند و قصد اسکی کردن و آفتاب گرفتن در سواحل خلیج فارس و دریای خزر دارند.

بازگشایی خط هوایی پاریس-تهران در ماه آوریل سال گذشته میلادی(بهار 1395)از دیگر مزیت هایی است که در این گزارش به آن اشاره و آن را عاملی برای اضافه شدن نام ایران به فهرست مقاصد گردشگری آژانس های مسافرتی ارزیابی شده است.

در صدر آژانس های گردشگری فرانسه که در سال 2016 بیشترین مسافر را به مقصد ایران داشته اند می توان نام هایی همچون ایا دزیر دو موند « Aya Désirs du Monde»، آسیا«Asia» و تایم تور «Time Tour»  با ارایه خدمات به 600 مسافر را مشاهده کرد.

درهمین ارتباط پاتریشیا دوریا «Patricia Doria» مدیر بازاریابی یک آژانس گردشگری می گوید: ایران مقصدی جدید برای مسافران به شمار می رود و پروازهای خروجی به مقصد ایران برای بهار سال آتی تقریبا تکمیل شده است.

ازمنظر بازدیدکنندگان ازایران، جاده ابریشم، هزار و یکشب و سه منطقه شیراز شهر شاعران و باغ ها، خرابه های باستانی، منحصر به فرد و به یاد ماندنی تخت جمشید و جاذبه های زیبای اصفهان، اسطوره های ابدی ایران هستند و در این بین نباید شهر مدرن تهران را فراموش کرد.

در بخشی از این گزارش به رعایت قوانین حاکم در ایران تاکید شده و آمده است: باید فراتر از حس کنجکاوی، با یک ذهن باز از ایران دیدن کرد.

«پاتریشیا دوریا»همچنین در بخش دیگر صحبت های خود با بیان اینکه مسافران ما اغلب از میراث غنی، زیبایی ها و مردم خون گرم و تحصیل کرده ایران متحیر می شوند، اظهار می کند: همگی اینها برخلاف تصور ما از ایران به عنوان کشوری بسته است و مسافران مان با تصویری متفاوت از ایران بازمی گردند.

فیگارو همچنین می نویسد: «مسعود سلطانی فر» رئیس پیشین سازمان گردشگری ایران درسپتامبر سال گذشته میلادی (اواسط سال 1395) در مصاحبه با مجله «IFTM Top Resa» از برنامه ای ویژه برای میزبانی از200 هزار گردشگر فرانسوی خبر داده و گفته است: آمار گردشگران فرانسوی از هشت هزار تن در سال 2013 به 18 هزار گردشگر در سال 2015 و پیش از لغو تحریم ها افزایش یافته است که حاکی شتاب گیری این روند دارد.

براساس این گزارش، دو کشور فرانسه و ایران سال گذشته میلادی توافقنامه همکاری مشترک امضاء کرده اند که بر اساس آن ایران از تجربه فرانسه در توسعه خدمات و زیرساخت های گردشگری به منظور بهود وضعیت پذیرش گردشگران، بهره می گیرد.

محور دیگر این توافق دو جانبه، بر فراهم کردن فرصت های سرمایه گذاری برای شرکت های فرانسوی در ایران اشاره دارد.

فیگارو در این گزارش با اشاره به اینکه احداث کنندگان هتل در ایران از معافیت مالیاتی پنج ساله بهره مند می شوند و سلطانی فر از آژانس های مسافرتی فرانسوی برای شرکت در نمایشگاه بین المللی گردشگری که ششم تا نهم فوریه 2017  (18تا 21 بهمن 1395) در تهران برگزار می شود، دعوت کرده است،می نویسد: ایران برای جذب 30 میلیارد دلار درآمد گردشگری در سال 2025 برنامه ریزی کرده است و این در حالی است که این رقم در سال 2015 میلادی 9 میلیارد دلار بود.


منبع : ایرنا