تبیان، دستیار زندگی
در مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب بنیانگذار اتاق بازرگانی در ایران ضمن تقدیر از فعالان حوزه تجارت و بازرگانی تندیس امین الضرب به سه تن از کارآفرینان برتر اهدا شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تندیس و لوح امین الضرب به سه کارآفرین برتر اهدا شد

در مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب بنیانگذار اتاق بازرگانی در ایران ضمن تقدیر از فعالان حوزه تجارت و بازرگانی تندیس امین الضرب به سه تن از کارآفرینان برتر اهدا شد.

بخش اقتصاد تبیان
اتاق بازرگانی

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، مراسم اعطای تندیس و نشان امین‌ الضرب بنیانگذار اتاق بازرگانی در ایران در سال ۱۲۶۲ شمسی امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و برخی از فعالان تجاری و اقتصادی کشور در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم لوح و نشان امین‌ الضرب به اصغر قندچی از فعالان صنعت خودرو در ایران و بنیانگذار شرکت ایران کاوه و پدر کامیون‌سازی اهدا شد.

همچنین لوح و نشان امین‌الضرب به علی رحیمیان فعال و صاحب کسب و کار در بخش‌های مختلف صنعت دام و طیور تعلق گرفت.

در مراسم امروز نشان و لوح امین‌ الضرب به علی حاج سید سلیمانی صادرکننده نمونه و بنیانگذار نیک‌کالا و نشان و لوح امین‌ الضرب به اسدالله عسگراولادی به سابقه 6 دهه فعالیت در حوزه بازرگانی اهدا شد.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم لوح و نشان امین‌ الضرب به پیش کسوت صنعت سیمان و گچ کشور علاء الدین میرمحمد صادقی و لوح و نشان امین‌ الضرب به محسن خلیلی اعطا شد.

همچنین لوح و نشان امین‌الضرب به بنیان‌گذار صنعت نوشت افزار در ایران و بنیانگذار کارخانه بیک در ایران، علی‌اکبر رفوگران تقدیم شد.

این گزارش می‌افزاید: لوح و نشان امین‌ الضرب به عباس سعیدی نژاد فعال در حوزه دارو و همچنین لوح و نشان امین‌ الضرب به ابراهیم عسگریان به عنوان پیشگام صنعت شیر در کشور تقدیم شد.

به گزارش فارس، مهدی حریری لوح و نشان امین الضرب را در این مراسم به پاس هفت دهه سابقه تجارت و بازرگانی و به عنوان تاجر بزرگ چای در کشور دریافت کرد.

عزیزاله علاءالدین هم لوح و نشان امین‌ الضرب را در اولین مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب به پاس هفت دهه فعالیت صنعتی و تجاری دریافت کرد.

در مراسم امروز لوح و نشان امین‌ الضرب به رحمان گلزار بنیانگذار ساختمان‌سازی نوین در ایران و سازنده شهرک اکباتان اهدا شد که البته وی در ایران حضور ندارد.

در بخش دیگری از این مراسم لوح و نشان امین‌ الضرب به اقتصاددانان و محققان حوزه اقتصاد و بازرگانی تعلق گرفت و در این راستا به پاس تحقیق در مورد زندگی کارآفرینان لوح و نشان امین‌ الضرب به علی اصغر سعیدی اهدا شد.

همچنین لوح و نشان امین‌ الضرب به پاس فعالیت علمی در دفاع از بخش خصوصی به موسی غنی‌نژاد و لوح و نشان امین‌ الضرب به پاس فعالیت‌های مطبوعاتی به بنیانگذار روزنامه دنیای اقتصاد، علیرضا بختیاری تعلق گرفت.

براساس گزارش فارس، بخش سوم اهدا لوح و نشان امین‌ الضرب به کارآفرینان برجسته تعلق گرفت و امیر منصور عطایی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مهندسی زلال ایران این نشان را از آن خود کرد.

براساس این گزارش در این بخش همچنین رضا رضایی پدر قطعه‌سازی خودرو لوح و نشان امین‌ الضرب را دریافت کرد و به پاس عمل به مسئولیت اجتماعی نشان و لوح امین الضرب به عباسی موسوی رهپیما در بخش کارافرینان برجسته تعلق گرفت.

به گزارش فارس،‌ در آخرین بخش از این مراسم تندیس امین الضرب به سه نفر اهدا شد که اولین تندیس به غلامعلی سلیمانی به عنوان کارآفرین برتر ایرانی و بنیانگذار شرکت کاله تعلق گرفت.

همچنین تندیس و لوح امین الضرب به مرتضی سلطانی به عنوان فعال در صنعت ریخته‌گری و به عنوان رکورددار ذخیره سازی غلات و تولید آرد در کشور و کارآفرین برجسته تعلق گرفت. تندیس و لوح امین الضرب به محمد مهدی فنائی پیشگام در صنعت برق ایران تعلق یافت.

به گزارش فارس غلامعلی سلیمانی در این مراسم گفت: از دولتمردان انتظار داریم شرایطی به وجود آورند که افرادی مثل امین الضرب‌ها استمرار داشته باشند.

وی افزود: 133 سال قبل امین الضرب‌ها شروع به کار کردند و لی وجود آنها هم اکنون استمرار ندارد و ما ایجاد زمینه برای استمرار وجود چنین افرادی از دولت خواستاریم.

به گزارش فارس، مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب برای اولین بار در کشور و به همت اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

همچنین در این مراسم لوح و نشان امین الضرب به مژده مهدوی از نوادگان حاج امین الضرب (بنیانگذار اتاق بازرگانی در ایران) اهدا شد.

در این مراسم اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و جمعی از فعالان حوزه تجارت و بازرگانی کشور حضور داشتند.


منبع : فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .