تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: از 11 خانواده آتش نشانان و همچنین از دو خانواده کسبه حادثه ساحتمان پلاسکو نمونه های DNA اخذ شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

11 خانواده آتش‌نشانان حادثه پلاسکو نمونه DNA داده اند

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: از 11 خانواده آتش‌نشانان و همچنین از دو خانواده کسبه حادثه ساحتمان پلاسکو نمونه های DNA اخذ شده است.

بخش حقوق تبیان

مسعود قادی پاشا

مسعود قادی پاشا درجلسه مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور که به منظور بررسی ابعاد حادثه ساختمان پلاسکو با حضور رئیس سازمان تشکیل شد ،افزود:نمونه برداری DNA از خانواده های آتش‌نشانان مفقود آغازشده است .

به گفته وی، با استقرار تیم سرولوژی سازمان در ایستگاه میمنت آتش‌نشانی خیابان آزادی از 11 خانواده آتش‌نشانان و همچنین از دو خانواده کسبه نیز نمونه های DNA اخذ شده است.

برای احراز هویت دو جسدی که از زیر آوار خارج و به پزشکی قانونی منتقل شده اند لازم است خانواده های آنان با هماهنگی معاونت نیروی انسانی شهرداری تهران به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران واقع در کهریزک مراجعه کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به انتقال سه جسد حادثه پلاسکو به پزشکی قانونی (یک جسد از بیمارستان و دو جسد از محل حادثه)، اظهار کرد : برای احراز هویت دو جسدی که از زیر آوار خارج و به پزشکی قانونی منتقل شده اند لازم است خانواده های آنان با هماهنگی معاونت نیروی انسانی شهرداری تهران به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران واقع در کهریزک مراجعه کنند.

قادی پاشا از مکاتبات انجام شده با شهرداری تهران برای دریافت پرونده سلامت آتش‌نشانان خبر داد و گفت: پرونده سلامت پرسنل آتش‌نشانی در شهرداری موجود است و برای دسترسی به تصویر OPG دندان ها اقدامات لازم در حال پیگیری است.


منبع: ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .