تبیان، دستیار زندگی
القاصی گفت: ساختمان های غیر ایمن در استان فارس و بخصوص کلان شهر شیراز شناسایی و به مالکان و متصرفان اخطار ایمن سازی داده می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساختمان‌های غیر ایمن کلان شهر شیراز شناسایی و معرفی می‌شود

القاصی گفت: ساختمان‌های غیر ایمن در استان فارس و بخصوص کلان شهر شیراز شناسایی و به مالکان و متصرفان اخطار ایمن سازی داده می شود.

بخش حقوق تبیان

القاصی

رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تسلیت شهادت جمعی از آتش نشانان در حادثه تلخ حریق ساختمان پلاسکو درتهران، شجاعت و فداکاری نیروهای خدوم آتش نشانی را ستود و گفت: ساختمان‌های غیر ایمن در استان فارس و بخصوص کلان شهر شیراز شناسایی و به مالکان و متصرفان اخطار ایمن سازی داده می شود.

علی القاصی با اشاره اینکه شهادت این نیروهای خدوم و ایثارگر دل همه هموطنان را به درآور و باعث حزن اندوه هموطنان شد اظهارکرد: وظیفه همه مسئولین تدوین برنامه ها و اتخاذ تمهیداتی در جهت پیشگیری از وقوع چنین حوادثی است .

وی با بیان اینکه این حادثه زنگ خطری برای چنین ساختمان های غیر ایمن به لحاظ فنی است افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های دادگستری باید در این عرصه وارد و ضمن شناسایی ساختمان های غیر ایمن نسبت به تذکر به مالکان و تدوین ضمانت اجراهای لازم در این خصوص اقدام کنند .

نماینده عالی قوه قضائیه تأکید کرد : عبرت از چنین حوادث تلخ و عمل به وظایف و استفاده از اختیارات قانونی توسط مسئولین زمینه پیشگیری از چنین حوادثی را فراهم خواهد کرد .

نماینده عالی قوه قضائیه تأکید کرد : عبرت از چنین حوادث تلخ و عمل به وظایف و استفاده از اختیارات قانونی توسط مسئولین زمینه پیشگیری از چنین حوادثی را فراهم خواهد کرد .

القاصی به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مأموریت داد تا در راستای پیشگیری از آسیب های احتمالی نسبت به شناسایی اماکن و ابنیه های فاقد استحکام و اصول فنی اقدام و به صورت رسمی به مالکان و متصرفان  اعلام تا نسبت به رفع نواقص فنی و ایمن سازی اقدام نمایند.

وی تأکید کرد : طی مصوبه ای در اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیبهای اجتماعی  استان کار گروهی متشکل از نهادهای ذیربط در امر نظارت فنی تشکیل و ساختمان های غیر ایمن در استان و بخصوص کلان شهر شیراز  شناسایی و ضمن اعلام به مالکان در صورت عدم اصلاح نواقص  از طریق رسانه ها به مردم معرفی می شوند.

احمد رحمانیان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس نیز در این نشست از نظارت مستمر این معاونت در چارچوب عمل به وظایف پیشگیرانه خبر داد و افزود : در سال های گذشته چندین ساختمان در شیراز با دستور قضائی پلمپ شده است .

وی خاطر نشان کرد : در چندین مورد پس از ایمن سازی ساختمان و رفع نواقص فنی با تأیید کار گروه مربوطه و ناظران فنی و مهندسی دستور رفع پلمپ صادر شد .

منبع: میزان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .