تبیان، دستیار زندگی
دادستان کل کشور گفت: برای پیگیری مسائل حقوقی و قضایی یک شعبه خاص در محل حادثه پلاسکو دایر خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعیین شعبه ویژه در محل حادثه پلاسکو برای پیگیری مسائل حقوقی

دادستان کل کشور گفت: برای پیگیری مسائل حقوقی و قضایی یک شعبه خاص در محل حادثه پلاسکو دایر خواهد شد.

بخش حقوق تبیان

حجت الاسلام و المسلمین منتظری

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور عصر امروز به همراه عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در جریان روند آوار برداری و اقدامات انجام شده در حادثه پلاسکو قرار گرفت.

وی گفت: حادثه ای که باعث شهادت تعدادی از فرزندان آتش نشان شده است موجب تاسف و تاثر بوده و امیدوار هستیم اجساد مطهر آتش نشان‌ها هر چه سریعتر پیدا شود.

دادستان کل کشور افزود: اگر آتش نشان‌ها در این حادثه با قدرت عمل نمی‌کردند قطعا تعداد بیشتری از شهروندان جان خود را از دست می‌دادند.

وی با بیان اینکه باید به خانواده شهدای آتش نشان بابت داشتن چنین افرادی در خانواده خود تبریک گفت اظهار کرد: آتش نشان‌ها در این حادثه تلاش مجدانه ای داشتند و اکنون نیز شاهد هستیم که پس از سه روز همچنان فعالیت آنها در صحنه حادثه ادامه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با مطلوب توصیف کردن پیشرفت اقدامات در محل حادثه پلاسکو تصریح کرد: پیشرفت کار در صحنه حادثه قابل توجه است و امیدوار هستیم هر چه سریعتر عملیات به پایان برسد.

دادستان کل کشور ادامه داد: امید ما این است که هر چه سریعتر اجساد مطهر آتش نشان‌های شهید که در این حادثه جان خود را از دست داده اند از زیر آوار خارج شده و به دست خانواده هایشان برسد.

دادستان کل کشور ادامه داد: امید ما این است که هر چه سریعتر اجساد مطهر آتش نشان‌های شهید که در این حادثه جان خود را از دست داده اند از زیر آوار خارج شده و به دست خانواده هایشان برسد.

وی از تشکیل یک شعبه ویژه در محل حادثه برای رسیدگی به موضوعات حقوقی و قضایی اجساد و اموال کسبه خبر داد و گفت: بعد از این که آوار برداری‌ها به اتمام  رسید مسلماً مسائل حقوقی مطرح خواهد بود. هم نسبت به اجساد مطهری که در این حادثه از بین رفتند و هم به نسبت به اموالی که موجود است. لذا دادستانی تهران یک شعبه خاص را به منظور پیگیری مسائل حقوقی در اینجا مستقر خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تاکید کرد: تمام مسائل حقوقی مربوط به حادثه در اینجا به صورت متمرکز  انجام و اقداماتی که نیاز به تصمیمات قضایی داشته باشند اتخاذ خواهد شد.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه حادثه پلاسکو باید برای همه مسئولان عبرت و درس شود گفت: این حادثه باید برای همه ما عبرت و درسی باشد تا برای ساختمان‌هایی که ایمنی کافی ندارند تدبیر کنیم.

وی با اشاره بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها اظهار کرد: بر اساس بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها این وظیفه به عهده شهرداری‌ها گذاشته شده که به ساختمان‌هایی که خطرآفرین هستند اخطار داده شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: اگر در مهلت مقرر داده شده به مالکین اقدام کافی انجام نشد  شهرداری ها باید خودشان ورود کنند.

وی خاطرنشان کرد: من این موضوع را هم به شهردار تهران و هم به استاندار عرض کردم. انشالله بعد از این حادثه باید با تدابیر لازم از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود و مسئولان با اقتدار باید به میدان بیایند و از وقوع چنین حوادثی پیشگیری کنند.

دادستان کل کشور در خصوص اقدامات شهرداری تهران در محل حادثه اظهار کرد: نیروهای شهرداری تهران و به ویژه آتش نشان‌ها به صورت شبانه روزی در محل حضور داشته و به صورت شبانه روزی در حال مجاهدت هستند.


منبع: میزان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .