تبیان، دستیار زندگی
بعد از سفر تاج به دبی برای آرام کردن کارلوس کی روش تا امروز (البته تا لحظه نگارش این مطلب) سرمربی تیم ملی 4 بیانیه علیه برانکو داد و به نوعی او را بیانیه باران کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وزیر ترمز بیانیه‌های کی‌روش را می‌کشد؟

بعد از سفر تاج به دبی برای آرام کردن کارلوس کی‌روش تا امروز (البته تا لحظه نگارش این مطلب) سرمربی تیم ملی 4 بیانیه علیه برانکو داد و به نوعی او را بیانیه‌باران کرد. این وسط نه کاری از دست تاج و فدراسیونی‌ها برآمد و نه طاهری توانست آشتی و صلح ایجاد کند.

بخش ورزشی تبیان

کی روش

کاملاً مشخص است که کی‌روش به سیم آخر زده و همه جوره سعی می‌کند برانکو را سینه دیوار قرار دهد. او از هر فرصتی استفاده می‌کند و البته عقیده دارد جرقه دعوا را برانکو زده و مقصر ناکامی‌های احتمالی تیمش را تیم ملی قلمداد کرده است. قبل از بیانیه‌های اخیر کی‌روش، طاهری به برانکو دستور سکوت داد و او هم تا حد بسیاری رعایت کرد اما کسی نبود کی‌روش را مهار کند. او که بابت دستمزد عقب‌افتاده‌اش، لغو بازی‌های تدارکاتی تیم ملی و... هم شاکی بود، حسابی از خجالت برانکو درآمد و حتی به این نکته توجه نکرد که پرسپولیس با برانکو صدرنشین لیگ است و احتمال دارد با این بیانیه‌های تند و تیز هواداران پرطرفدار پرسپولیس مقابل او قرار بگیرند.

درواقع می‌توان گفت آب کاملاً از سر کی‌روش گذشته و او احساس می‌کند که چیزی برای از دست دادن ندارد. در نهایت وقتی از دست تاج و طاهری و... کاری برنیامد وزیر ورزش وارد عمل شد تا بلکه ترمز حملات کی‌روش را بکشد. وزیر حتی «دستور داد» که آتش‌بس اعلام شود اما حتی بعد از آن که مقرر شد جلسه آشتی‌کنان برگزار شود، کی‌روش بیانیه داد و این بار برانکو را متهم به خیانت به تیم ملی کرد و نوشت: «این شرم‌آور است که سرمربی پرسپولیس برخلاف مدیر باشگاه علیه تیم ملی است و من را وادار به دفاع از تیمم می‌کند.»

حالا تنها کسی که می‌تواند جلوی دعوای فرسایشی کی‌روش و برانکو را بگیرد شخص وزیر ورزش است. او با حالت دستوری وارد شده و باید دید آیا می‌تواند جلوی دعوا را بگیرد یا نه؟ فعلاً برگ برنده برانکو صدرنشینی پرسپولیس است و اینکه طیف وسیعی از هواداران پرسپولیس پشت او هستند. کی‌روش هم تقریباً مطمئن است که تیمش شانس بسیاری برای رسیدن به جام جهانی دارد ولی خب اوضاع آن‌طور که او می‌خواهد پیش نمی‌رود و کی‌روش تنها راه چاره را در بیانیه دادن آن هم از نوع آتشینش می‌بیند. او تصمیم خود را گرفته و می‌خواهد فقط سه روز قبل از بازی‌های ملی، تیمش را جمع کند و هیچ‌کس هم نمی‌تواند مانع او شود. در این مورد خاص (که کی‌روش اردوهای تیم ملی را لغو کرده و فقط 3 روز قبل از هر بازی بازیکنان را فرا می‌خواند) بعید است کاری از دست وزیر هم برآید اما شاید سلطانی‌فر حداقل بتواند جلوی این بیانیه‌ها را که هیچ کمکی به فوتبال ما نمی‌کند،‌ بگیرد و جو را کمی آرام کند.

طبق شنیده‌های ما قرار است به زودی نشست مشترکی با خواست و اراده وزیر بین کی‌روش و برانکو برگزار شود اما با شناختی که از کارلوس کی‌روش داریم بعید می‌دانیم او حتی دعوت به حضور در این نشست را هم بپذیرد کی‌روش می‌گوید: «من اگر حرفی می‌زنم به خاطر تیم ملی است اما بعضی‌ها به فکر ضربه زدن به تیم ملی هستند و انگار فدراسیون را گروگان گرفته‌اند تا ناکامی‌های خود را به گردن تیم ملی بیندازند.» حالا باید دید آیا بالاخره با پادرمیانی و «دستور» وزیر این دعوای فرسایشی که به شدت روی اعصاب فوتبال ایران و فوتبال‌دوستان ایرانی است، به اتمام می‌رسد؟


منبع : خبر ورزشی