تبیان، دستیار زندگی
افرادی که افسردگی را در زندگی خویش تجربه داشته اند با زاناکس آشنایی دارند. این دارو برای درمان اختلالات افسردگی تجویز می شود. لیموترش و بوییدن آن یک جایگزین خوب برای این داروست.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لیموترش برای آرامش اعصاب

زاناکس یا لیموترش؟

افرادی که افسردگی را در زندگی خویش تجربه داشته اند با زاناکس آشنایی دارند. این دارو برای درمان اختلالات افسردگی تجویز می شود.

مریم مرادیان _ بخش تغذیه و آشپزی تبیان

لیموترش

آلپرازولام یا زاناکس روی هورمون های مغز که از حالت تعادل خارج شده و باعث ایجاد استرس و اضطراب شده اند تأثیر می گذارد. اما در عین حال عوارض زیادی بخصوص برای خانم‌های باردار در پی دارد. خوشبختانه نتایج بررسی های علمی از تأثیر لیموترش برای کاهش استرس و اضطراب حکایت دارند. اگر با بوییدن لیموترش احساس بهتری می کنید به این دلیل است که این ماده غذایی خواص آرام‌بخشی دارد.

چرا لیموترش بهتر از زاناکس است؟

لیموترش حاوی ویتامین C است و باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن، سفیدی دندان‌ها، بهبود گوارش، سم زدایی بدن و غیره می شود.

نتایج یک مطالعه جدید که Journal of Alternative and Complementary Medicine آن را به چاپ رسانده است نشان می دهد لیموترش همچنین باعث کاهش استرس می شود. محققان بر این عقیده هستند که این مرکبات چه به صورت میوه تازه یا حتی به صورت شمع های معطر باعث کاهش اضطراب و استرس می شود که روشی 100 درصد طبیعی برای حفظ آرامش و خوش خلقی می شود.

لیموترش یک ضداسترس قوی است

مرکبات چه به صورت میوه تازه یا حتی به صورت شمع های معطر باعث کاهش اضطراب و استرس می شود که روشی 100 درصد طبیعی برای حفظ آرامش و خوش خلقی می شود

محققان از شرکت کننده ها خواستند که به مدت ده دقیقه نارنج ژاپنی بو بکشند. آن‌ها مشاهده کردند که کاهش چشمگیری در اختلالات افسردگی، فشارهای روحی، اضطراب، استرس، خستگی و عصبانیت شرکت کننده ها ایجاد شد. بنابراین توصیه می شود هر بار که احساس افسردگی، استرس و اضطراب بر شما غلبه کرد به جای مصرف زاناکس به سراغ این مرکبات بروید. کمی گریپ فروت بخورید، آب لیموترش بنوشید، این مرکبات معطر را بو کنید و یا اینکه عصاره های روغنی آن‌ها را در فضای خانه پخش کنید. به این روش‌ها بدون قرار گرفتن در معرض عوارض زاناکس می توانید استرس و افسردگی تان را کاهش دهید.

البته این فقط برای افرادی که خودسرانه و هرازگاهی دارو مصرف می کنند، مفید است وگرنه ما هیچ توصیه ای برای جایگزین کردن مواد غذایی با داروهایی که پزشک معالجتان برای شما تجویز کرده است، نداریم و اگر هم قرار است این اتفاق بیفتد باید فرد کاملاً تحت نظر باشد.


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.