تبیان، دستیار زندگی
معاون گردشگری استان تهران با اشاره به اینکه در تهران ۱۹۰۰ دفتر خدمات مسافرتی فعال هستند به پتانسیل های گردشگری پایتخت به همراه تخلفات پیچیده در این حوزه پرداخت و گفت: تهران ابر شهر گردشگری است که زیرساخت و امکانات گردشگری مطلوب ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تخلفات پیچیده زیاد گردشگری در تهران

معاون گردشگری استان تهران با اشاره به اینکه در تهران ۱۹۰۰ دفتر خدمات مسافرتی فعال هستند به پتانسیل‌های گردشگری پایتخت به همراه تخلفات پیچیده در این حوزه پرداخت و گفت: تهران ابر شهر گردشگری است که زیرساخت و امکانات گردشگری مطلوب ندارد.

بخش گردشگری تبیان

تخلفات پیچیده زیاد گردشگری در تهران

به گزارش تبیان از تسنیم ؛ علی رفیعی درباره وضعیت گردشگری تهران اظهار داشت: تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران به نوعی دروازه ورودی و اصلی گردشگران خارجی است و در حوزه داخلی هم به واسطه این که مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و تجاری و سایر موضوعات است در حوزه گردشگری نیز یکی از قطب‌های اصلی گردشگری هست.

1900 دفتر خدمات مسافرتی فعال در تهران

رفیعی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان تهران در حوزه گردشگری یک سیاستگذاری متفاوت با سایر بخش‌ها در کل کشور دارد، زیرا همانطور که می‌دانید ما 1900 دفتر خدمات مسافرتی در استان تهران داریم که حدود 46 درصد از دفاتر خدمات مسافرتی کل کشور است و حال اگر استان بعد از تهران را درباره این زمینه ملاحظه کنیم به آمار 269 دفاتر خدمات مسافرتی در آذربایجان شرقی می‌رسیم و این اختلاف نشان از پتانسیل‌ و توانایی ما را در این حوزه از لحاظ اقدامات گردشگری و انجام سفر و مسافرت در کل کشور است.

تخلفات گردشگری تهران پیچیده است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با تایید ازدیاد تخلفات در حوزه گردشگری تهران نیز عنوان کرد: قطعاً این حوزه نظارت ما را پیچیده و سخت تر می‌کند و وظیفه و رسالت ما بسیار با اهمیت تر خواهد بود.

پایتختی میان کوه و کویر

رفیعی در مقایسه گردشگری تهران با پایتخت‌های دیگر دنیا توضیح داد: شاید کمتر شهری در دنیا را شما می‌توانید در این وضعیت ببینید. ما از لحاظ پتانسیل گردشگری می‌توانیم فرارتر از پایتخت‌های دنیا باشیم و علت آن نیز از دو منظر است، یک - از نظر تاسیساتی؛ و دو - از لحاظ جاذبه‌هایی که در تهران وجود دارد، شاید کمتر پایتختی را ببینید که بتوانید از جاذبه‌های طبیعی مانند کوه و دامنه ای مثل دامنه‌های البرز موقعیت اسکی وجود داشته باشد و به فاصله چند ساعت در پایتخت به کویر دست پیدا کرد.

تهران در مدار 270 سال پایتختی

وی ادامه داد: تهران - پایتختی است که به طور مستمر بیش از 270 سال پایتخت تمدن بزرگ ایران اسلامی بوده، لذا از یک غنا و پتانسیل بزرگی از نظر گردشگری و میراث فرهنگی تاریخی برخوردار است.

«تهران» ابرشهر جهانگردی دنیا که زیرساخت گردشگری مطلوب ندارد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران خاطرنشان کرد: تاسیساتی هم که عنوان کردم تهران را به عنوان یک ابر شهر گردشگری می‌توان تعریف شود، ولی از لحاظ زیرساخت و امکانات گردشگری شاید مطلوب نباشیم ولی در مسیر خوبی قرار گرفتیم.


منبع : تسنیم